Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem tudom fogni a "C"...

Miért nem tudom fogni a "C" multiplex-en (770MHz) lévő digitális tv csatornákat?

Figyelt kérdés

Adott egy Budapest XIV.-ker.-i 3 szintes ház egy Száva utcára forgatott antennával, és hozzá való erősítővel.

A legfelső szinten minden bejön, a középsőn az én szobámat kivéve szintén mindenhol minden bejön, a földszinti lakásban szintén csak az "A" Multiplex(610MHz) csatornái jönnek be.

Az a fura, hogy kb. egy éve mindenhol minden bejött.

Mivel az "A" multiplex mindenhol bejön, a kábelezés hibája ki van zárva.


Lehet hozzá köze, hogy a Száva utcai adó az "A"-t 6,2kW, míg a "C"-t csak 5,6kW-on sugározza?


Az erősítőn nem tudok állítani, mert már ütközésig vannak tekerve rajta a trimmerek.


Antenna szerelőt én nem tudok hívni, anyu meg azt mondja, hogy nézzem a nappaliban a vt-t, és kész. Ez az opció azért van kizárva, mert ők állandóan szappanoperákat, meg ilyen vackokat néznének. Ha meg sikerül kiharcolni, hogy film legyen, nem lehet normálisan végignézni, mert állandóan kapcsolgatják a csatornákat.


Mit csináljak?



2017. jún. 1. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a leosztás hogyan van megoldva? Koaxiális kábelekkel? Mert elképzelhető, hogy a csatlakozási pontok elkorrodáltak, rosszabbul érintkeznek Megpróbálhatod párszor ki be húzkodni őket, megmozgatni, amit lehet.
2017. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb. egy éves a rendszer. És mint írtam, az MTV-hez tartozó Multiplex bejön.
2017. jún. 1. 20:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül ki lett mérve. A kábel a ludas. Túl nagy az ellenállása, és esik a jelszint. Az "A" multiplex csatornái azért jönnek be, mert nagyobb teljesítményű a hozzá tartozó adó.
2017. jún. 9. 04:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!