Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora a minimum fényerő...

Mekkora a minimum fényerő projektoroknál, amennyinél tisztán látható a kép nappal is úgy félhomályban? Tehát ha nem engedem le teljesen a redőnyt pl.

Figyelt kérdés

Az arukereso.hu-n láttam, hogy a projektorok fényerejét ún ANSI Lumen-ben mérik. (Bár én úgy tudom, a fényerőt Candelában mérik, bár projektorok esetében ezek szerint más a helyzet)

Mekkora a minimum fényerő, aminél tisztán és normálisan lehet látni?

Ja gondolom kellenének olyan adatok, hogy mekkora képátlónál szeretném nézni, mi? Úgy kb 2 méter.


2017. jún. 2. 19:31
 1/3 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt a projektort néztem ki (alkalmankénti) filmnézésre:

[link]

2017. jún. 2. 19:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom jó lesz-e. Heti 2-3 alkalommal nézek filmet, szóval jobban megéri nekem, mint egy nagy TV. És ráadásul nagyon könnyen hordozható. :D
2017. jún. 2. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Heló!


Lumenben mérik, az ansi lumen az egy "koynhanyelven szólva" átlagos érték. Azért vna rá szükség, mert a gyártók sokszor csak a kép közepén lévő fényerőt írták rá a gépre, míg mondjuk a széleken 20-30%-al (gyengébb volt a gép). Így tehát az ansi lument kell nézni, ami egy átlagot ad (konyhanyelven szólva)


Én 2 hete vettem projektort (OPTOMA HD142X). Ez a gép nappal még épp élvezhető, nem bosszankodok miatta, viszont besötétítenem se kell (nyilván nem süt rá a képre a nap...)

Ha teheted, akkor 3000 ansi lumen fölött vegyél, de alatta ne.

2017. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!