Honnan tudhatom meg, hogy pontosan milyen verziójú alaplapom van? Számít valamit kompatibilitás céljából?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy packard bell easynote tm85, de a weboldal több verziót is ír, miközben az enyémet nem(direkt futtattam az oldal elemzőjét és az is tm85-öt írt simán).

Verziók:

TM85-GN-025UK

TM85-GN-031UK

TM85-GN-033UK

TM85-GN-099IL

TM85-JO-199IL

Ahogyan az oldal is mutatja:

[link]


Szóval még egyszer: Nekem azt írta a rendszer(gépem), a Speccy nevű program a gépemen, valamint ez és más gép analizáló oldalak/programok, hogy nekem "sima" TM85 van. Semmi szám, kód, betű nem követi.


További info, ami talán segít(?)/de gondolom nem fog/:

Csak !hátha! különböző verziókat máshogy rakták össze a gyárban-->CPU: Intel Core i3 CPU M 370 @ 2.40GHz

A RAM egy 2 és egy 1 giga gyárilag(vagyis 3gb). DDR3-as.

Alaplap

Modell EasyNote TM85 (CPU)

Verzió V1.12

Lapkakészlet gyártó Intel

Lapkakészlet modell Havendale/Clarkdale Host Bridge

Lapkakészlet változat 02

Déli-híd gyártója Intel

Déli-híd modell HM55

Déli-híd változat 05

BIOS

InsydeH2O V1.12

Dátum 2010.08.03.


Nem vagyok gépzseni, de valahol azt írta, hogy max 8gb(2x4gb) RAM-ot bír el az alaplap(ami igazából nem olyan rossz).

Ezek mind gyári adatok, részek! Tudom, hogy maga az alaplap se valami jó, de gondoltam, hogy a régi gépemet felélesztem kicsit, hogy egy medium/hobby gaming laptopot csináljak belőle. Ilyen szinten tisztában vagyok a dolgokkal.

Köszönöm a segítségeteket! :D



ui: Aki nagyon tudni szeretné, a RAM-ot, a CPU-t és a HDD-t szeretném lecserélni a lehető legolcsóbban.

RAM: 3gb(ami inkább 2.5)--->8gb-ra (1600Mhz?) /Elbírja a DDR4-et?/ [Használtra gondoltam]

CPU: i3-370M Processor--->Amit az alaplap elbír /Ideális esetben egy i7-est, de már egy i5-nek is örülnék/ [Használtra gondoltam]

Merevlemez: 320gb HDD---> 480/512GB? SSD [Szigorúan újat vennék!]

Ezután ha felakarna robbanni megpróbálnám underclock-olni amit lehet/kell...Nem butítanám le eredeti állapotáraXD. DE aksi nélkül használnám, inkább az albérlet-otthoni cipelés miatt lenne jó, nem az út közbeni gamelésre(gondolom aksin lassabban futna a gép). Szóval 80˙C fölé nem menne szerintem a max hőmérséklet.(Most melegben 60 körül mozog aksival.)



2017. jún. 3. 18:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!