Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jvc rx 554 r típusú erősítőre...

Jvc rx 554 r típusú erősítőre hogy kössek be 3 hangfalat?

Figyelt kérdés

Szóval az alsó sorba ahova8-16 Ohm van írva oda van bekötve 2db 8 Ohm-os Proel Smart 15P hangfal. van még egy 4 Ohm-os mélyládám simán csak egy mélyhangszóró, ezt hogy tudnám úgy bekötni hogy ne legyen vele gond? próbáltam úgy hogy a mélyláda pozitívját az egyik Proel pozitívjára a negatívot meg a másik Proel negatívjára, szól nagyot de nagyon forrósodik az erősítő. Vagy ha csak simán rárakom az egyik Proel két vezetékére, akkor ott 12 Ohm lesz? 8+4? vagy épphogy lefelezi? Bocs ha hülyeséget kérdezek, légyszí segítsetek....


Link az erősítőhöz: [link]

Link a Proel hangfalakhoz: [link]



2017. jún. 9. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Elülső hangszórónak nem tudod bekötni? Az támogatja a 4 Ohmos hangsugárzókat is.

Ha párhuzamosan kötnéd a mélyládát az egyik hangszóróval, akkor az csak lejjebb vinni a terhelő impedanciát, így 2,6 Ohm körül lenne. Ha a pozitívát az egy kimenet pozitívához a negatívát meg a másik csatorna negatívához kötöd (ezt írtad, ha jól vettem ki), akkor az valószínűleg olyan, mint amit az előbb írtam, tulajdonképpen az egyik hangszóróval kötötted párhuzamosan, mivel a negatív általában közösítve van (szóval a negatívokat össze-vissza is cserélhetnéd, akkor sem történne változás).

Abból az alsó sorból biztosan nem tudod a két hangfalat plusz a mélyládát is meghajtani, a fönti szekció nem játszik véletlenül?

2017. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha a felső sorba kötöm akkor is ugyanaz a helyzet, melegszik nagyon. Próbáltam hogy a centerbe kötöm a mélyet úgy annyira nem melegszik de nem is szól szépen..

Vagy olyan erősítő kellene amin van sub kimenet és arra kötni a mélyet? de sub-ra nem csak aktív mély jó? jó a passzív is?

2017. jún. 10. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Front kimenet jobb oldalára párhuzamosan 4 Ohm-ra a Proel Smart 15P, bal oldalára pedig a 4 Ohm sub, de hűteni mindenképp kell az erősítőt mivel ilyen alacsony impedancián melegedni fog rendesen, mondjuk ez a JVC sem ilyen szintű hangsugárzók meghajtására való.
2017. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
inkább nem kísérletezek most beszéltem egyik ismerősömmel, veszek tőle jövő hónapban 2 db Eminence mélyládát, nagyon brutálisak 8 Ohm-osak azthiszem 400Watt darabja, viszont abban látod segíthetnél, ahhoz kellene nézni egy külön erősítőt nem kell márkás se túl drága, éppen meghajtsa őket aztán kész. ugye mivel számítógépről megy a zene, mini jack-el, ha két erősítő lesz akkor egy jack elosztóval kétfelé veszem a jelet és az egyik megy a 2 Proel-hez,a másik meg a két mélyládához.. ez így jó elgondolás? és akkor lenne mély bőven
2017. jún. 11. 15:07
 5/5 A kérdező kommentje:

az én jvc rx-554r tipusu erősítőmre meg se próbáljam rárakni egyben mind a 4 hangfalat ugye? :U

mindenképpen kell a végfok külön a 2 mélyládának? meg ha egy erősítőre raknám akkor a mély átmenne a középre illetve magasra nem?



igazából azt mondta kapok hozzá egy Robson végfokot, így akkor külön erősítő tolná a két mélyládát és a két Proelt is. a jelet meg kétfeléveszem mini jack-el, és külön mennek az erősítőkbe. ez így jó elgondolás? a mély akkor csak mélyeket tolna, a Proel meg magasat meg közepet igaz?

remélem jól okoskodok

2017. jún. 11. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!