Mit csináltam rosszul az ecigimmel?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy használt smok t-dux 2.0 ecigit és szerintem rossz helyre töltöttem a folyadékot. Onnan gondolom ezt hogy használat után nehezen lélegzek. A tartályba töltöttem először, de mivel úgy nem gőzölt így töltöttem a porlasztóra is. Így már látszólag minden okés csak abból gondolom hogy mégsem az hogy ugye nehezen légzek. A porlasztó egyébként teljesen új, abban kéne a segítség hogy ha nem volt a porlasztón liquid csak a tartályban akkor miért nem történt semmi és hogy ha mégis jól csináltam akkor miért nem kapok rendesen levegőt. Valaki írjon valami használati utasítást vagy nem tudom légyszi. Továbbá még érdekelne hogy mi bajom lehet akkor ha esetleg liquid ment a tüdőmbe és hogy azt hogyan lehet megoldani ha meg lehet? Tudom hogy kicsit hülye kérdés de ez az első ecigim úgyhogy légyszíves próbáljon meg valaki segítő választ adni.

2017. jún. 20. 23:12
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Az e-ciginek ez a lényege, a liquid gőze megy a tüdődbe.


Kíváncsi lennék, milyen típusú liquidet tettél bele (PG-VG arány, nikotinszint, gyártó-forqalmazó?)

Milyen kazán és porlasztó van rajta, direkttüdős vagy szájból tüdős? Porlasztó ellenállás (gyári 2,4 ohmos?)?

Milyen feszültségre-teljesítményre állítottad?

Légbeeresztő mennyire van nyitva (ezen a típuson lehet egyáltalán állítani?)

2017. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A T-Dux egy régi konstrukció, 2014-ben láttam utoljára, hogy valaki ilyet használ.(Akkoriban még nem úgy csoportosítottuk a patronokat, hogy MTL vagy DL, hanem alsó - vagy felsőfűtőszálas, ill. single és dual coil.)

Sajnos, elég kevés helyen lehet már porlasztót kapni hozzá, ha egyáltalán kapsz valahol.


Szerintem jó helyre töltötted a liquidet, de azért mutatom: [link]

A tankba a nyíllal jelölt helyre kell tölteni, ügyelve, hogy a tank közepén lévő csőbe ne menjen. Ha esetleg szörcsög a tank szívás közben, vagy azt érzed, hogy nem szelel rendesen, akkor papírzsepi hosszúra csavart csücskével a középső csövet tisztára kell törölgetni belülről. A porlasztó közepére is csepegtethetsz pár cseppet, de csak keveset! Ha túl kevés liquid éri a porlasztót, akkor nem lesz gőz, mert nincs mit elpárologtasson, ha túl sok, akkor pedig azért nem lesz gőz.


A nehéz légzést több dolog is okozhatja, elsősorban a túl nagy nikotintartalmú liquid. Vegyél nullás, vagy legalább is nagyon gyenge ízesítetlen alapot vagy kész liquidet, és higítsd fel vele azt, amit most használsz.

Másik ok lehet a PG érzékenység, de ez általában nagyobb mennyiségű lötyi elszívása után szokott jelentkezni.

Előfordul, hogy folyékony liquid megy a tüdődbe, általában akkor, ha túl erősen szívod. Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Aggódni nem kell miatta, soha senki nem halt még bele pár csepp lötyibe.

2017. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben van. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 25. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!