Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » FULL HD vagy 4K tv? 140 vagy...

FULL HD vagy 4K tv? 140 vagy 121 cm?

Figyelt kérdés

4,7 méter távolságból nézném. 150 ezer körül költenék rá.

Ennyiből kijönne egy full hd-s 140 centis tv vagy egy 121 centi 4k-s tv. Sima tv adásokat és letöltött filmeket néznék, játszanék rajta (pc). Falra szerelném és nem kell, hogy okos, valamint ívelt tv legyen.


Nem tudom érdemes-e a kisebb, viszont 4k-s tv-k közül választanom. A gépem nem mai darab és csak full hd-n játszanék, filmes tartalom meg nem nagyon van még 4k-ban (szóval inkább a full hd fele hajlok a nagyobb képátló miatt is)


Szerintetek milyen tv legyen?

pl ezeket néztem:

1. [link]

2. [link]

3. [link]

Esetleg ez? Bár túllépi a keretet --> [link]


2017. júl. 3. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit olvastam, hogy csak akkor éri meg 4k-s tv-t venni, ha közelebbről nézem és a tv szoftvere szépen tudja megjeleníteni a kisebb felbontású anyagokat is. Állítólag a sony a nyerő ebben.
2017. júl. 3. 17:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Az árukereső nem mindig a legolcsóbb árat írja a tv mellé. AZ utolsó Philips 165 ezerért is kapható.
2017. júl. 3. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a képernyő felbontása kisebb vagy ugyanakkora, mint a műsor felbontása, akkor jó a képminőség, ha viszont nagyobb, akkor rosszabb, nagyon pixeles!

4K tévét valamikor majd tutira ki lehet használni, de most még nem, hiszen a HD-csatornák és a Blu-Ray-filmek is "csak" Full HD felbontásúak, a sima 480p csatornák pedig Full HD tévén még nézhetőek, 4K tévén viszont esélytelen, annyira rossz, pixeles, elmosódott lenne a kép, iszonyú nehezen lehetne kivenni a részleteket! Na jó, játékhoz még használható rendesen a 4K, de tévézéshez felejtsd el!

Egy kábeltévé szerelő ismerősömnek pedig volt már dolga márkás (Samsung) és noname (Gaba) tévével is, a két típus között árban csak 5 ezer Ft volt a különbség, működésben viszont ég és föld: a Samsungot 15 másodperc alatt beprogramozta, a Gabával viszont még 5 perc után is csak szenvedt, tehát a márka is sokat számít, így a Horizon és a Strong kilőve, kizárásos alapon tehát egyértelműen az LG-t ajánlom!

2017. júl. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is az LG-n gondolkoztam el legjobban, valószínűleg az is lesz a befutó.

2017. júl. 3. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!