Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért népszerűbb az LCD TV a...

Miért népszerűbb az LCD TV a plazmánál, amikor a paraméterek alapján a plazma ezerszer jobb?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem jobb ezerszer, hanem más. Aztán meg a hasonló tudású lcd olcsóbb, mint a plazma. kevesebbet fogyaszt, nincs állandó hűtés, ami susog, nem tükröződik, nem tud beégni a kép.

Ezek miatt az lcd népszeűbb, pedig a plazma általában jobb feketéket ad,technikájából adódóan nincs utánhúzás, nem lehetnek pixelhibák, kontrasztaránya jobb.

szóval ízlés kérdése.

Nem szabad egyikből sem az olcsó belépőmodelleket megvenni , ez a titka.

2008. okt. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Mindent értek csak azt az "utánhúzást" nem.

2008. okt. 17. 23:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

az utánhúzás akkor lép fel, amikor a képpont (pixel) fényereje megváltozik.

ha a képpontalkotó nem tudja elég gyorsan változtatni a fényerejét, akkor azután is az előző fényerővel világít egy kis ideig, amikor már megváltozott a kép, emiatt a gyorsan változó kép egy kissé elmosódott lesz.

ez a hiba jellemzően az lcd képernyőknél lép inkább fel -itt téved az előző hozzászóló...-, mert kell egy kis idő, amíg a folyadékkristály kristályszerkezet átrendeződik.

a mai lcd képernyőknél ez a jelenség már nem nagyon fordul elő, ill. csak kivételesen gyor mozgásnál lehet észrevenni.

amire érdemes figyelni a vásárláskor, az a "válaszidő" - ez legyen a lehető legalacsonyabb, mert minél kisebb az érték, annál kevéssé fordulhat elő az utánhúzás jelensége.

2008. okt. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Egyébként az előző hozzászóló nem tévedett, ugyanezt írta:)

2008. okt. 18. 00:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

hoppá...figyelmetlenül olvastam :(

elnézést kérek a hozzászólótól!

2008. okt. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászóló vagyok.

semmi gond, de az utánhúzás nem teljesen ezt jelenti.Az oka az pontosan az amit leírtak, de nem a gyors képváltásoknál jelentkezik ez, hanem a gyorsmozgásos jeleneteknél. pl. sportközvetítésnél a futó, vagy a labda mozgásakor szellemképet, halvány csóvát húz

2008. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én meg a "hoppá" vagyok :)

igen, így teljes értékű a magyarázat!

2008. okt. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszi mindkettőtöknek!

Samsung plazmát vettünk! Ma.

2008. okt. 18. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is plazmám van, nincs aktív hűtése és nem zajos. Szerintem nem jobb az LCD, igaz az LCD olcsóbb lett volna. Talán ennyi az előnye.


Meg ha monitornak is szeretnéd használni, akkor kibírja jobban a hosszú ideig tartó állóképet (pl ha netezel rajta) anélkül hogy beégne.

2008. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem az lcd képminőségben hátrányosabb a plazmánál hiába rövid a válaszidő bizonyos helyzetekben akor is meglátszik ez a hátrány (lcd párti vagyok), de a plazmákban hiába van beégés elleni védelem sokak azt mondják egy év után már látható a tv logó, korhatáros logó és a 4:3 os képarány vagy 16:9-nél a szélesvásznú is egy idő után látható kontraszt különbséget okoz. A plazmán hiába jobb a kép sok tekintetben ez tény. De egy ilyen árért egy átlag magyar fizetés mellett nem hátrány odafigyelni a tartósságra.
2009. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!