Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Antenna erősítőknél mi az a...

Antenna erősítőknél mi az a tilt-szabályozás?

Figyelt kérdés
2017. júl. 17. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:

A beépített kábelkorrekciós áramkör (tilt) segítségével

pótolhatjuk a kábelcsillapítás okozta veszteségeket a

magasabb frekvenciákon.

2017. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagyis magasabb frekvencián nagyobb az erősítése, és ennek a meredekségét lehet beállítani a TILT-el.
2017. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Állítólag a tilt a koaxon jövő tévé adás erősítésénél célszerű/hasznos/jó. De miért? Engem pont a magasabb frekvenciák nem nagyon érdekelnek, mert ott jó az adás, az alacsony frekvenciákon jövő magyar adók (140-200 MHz) képe esik szét. Most a tilt ilyenkor hasznos?
2017. júl. 18. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a kábeltévé szolgáltatóddal.
2017. júl. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért, ők mit fognak csinálni?
2017. júl. 19. 05:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor is kell a TILT. Az erősítést feltekeres amennyire tudod, és a magasabb frekiken letekered.


Ha az alacsony frekvenciák rosszabbak, nézd át a kábelezésedet, a magasabb frekik kevésbé érzékenyek a kontakthibákra, mert kapacitív úton is "jobban közlekednek".

Ha nem F-csatlakozókkal és F-es elosztókkal van szerelve a hálózat, hanem hagyományos TV-antennadugókkal, akkor első körben ezeket az elemeket cseréld ki.

Egy antennás szakemberrel érdemes lenne megnézni a kábletévé hálózat átadási pontján a spektrumot (ahol a bejövő koax rácsatlakozik a te házi hálózatodra). Ha a szolgáltatót hívod, első körben ő is a helyi kábelezés ellenőrzését fogja javasolni.

2017. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

F-csatlakozók vannak, egy F-es elosztó.

Ha megnézetem szakemberrel, műszerrel a spektrumot és azt mondja, hogy az alsó frekvenciák elég gyengék, akkor a szolgáltató mit csinál? Gondolom addig eleve semmit, amíg saját maguk meg nem nézik, de egyáltalán utána mit csinálnak? Nem tudom ez másnál nem gond? Állítanak az erősségen a központban vagy a házban (panellakás)?


"Az erősítést feltekered amennyire tudod, és a magasabb frekiken letekered."

Akkor a TILT az erősítés eloszlását, görbéjét szabályozza?

Ha egyik oldalra tekerem, akkor az alsóbb, ha a másik irányba, akkor a felsőbb frekiket erősíti inkább?

Mert a definícióból (ami itt az első két válaszban is van kb.) nem az következik, hogy a TILT inkább csak a magasabb frekvenciákon érdekes?

2017. júl. 20. 02:33
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha megnézetem szakemberrel, műszerrel a spektrumot és azt mondja, hogy az alsó frekvenciák elég gyengék, akkor a szolgáltató mit csinál? "


Nem erről volt szó.

A szolgáltató fejét kell ütni hogy addig csinálja míg nem vagy elégedett az eredménnyel.

GOTO #4 answer.

END

2017. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy ember miatt nem fognak csinálni semmit. A többi ember nem jelzett nekik semmit (gondolom), ergo, én vagyok a hulye. Ezért kérdeztem, hogy mit csinálnak? Hoznak nekem egy erősítőt. Inkább azt mondják vegyek másik tévét, mert szerintük nincs gond, ők nyújtják azt, amit kell.
2017. júl. 20. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!