Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora és milyen teljesítmény...

Mekkora és milyen teljesítményű erősítő kell ehhez a hangfalhoz?

Figyelt kérdés

2 db videoton 3 utas 30-20000hz -s és azt írja hogy "névleges terhelhetőség:100watt

"zenei terhelhetőség :130watt


szerintetek ehhez hány wattos és milyen fajtáju, típúsú erősítőt vegyek



2017. aug. 2. 09:28
 1/5 A kérdező kommentje:

elvárások: max 30000 legyen

használt is jó csak működjön



és legyszi írjátok meg hogy hány wattos erősítő kell egy ilyen hangfalhoz

2017. aug. 2. 09:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy a hangfal teljesítménye mindig legyen legalább 2x-es az erősítőhöz.

Nekem pont így van összerakva, 2x50wattos az erősítő és 90/100w a két hangfal.

Az ellenállásra is figyelj - a hangfalé nem lehet kisebb, mint az erősítőé. A legjobb ha ugyanaz. (pl. 4 ohm-os erősítő + 4 ohm-os hangfalak).

2017. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az zenétől-felhasználástól-helyétől is függ, mert egy kis hangzásjavítóval egy 20wattos erősítővel is ki lehet csinálni a mélyeket...

Panelbe bőven elég a 2x30-40wattos hozzá.

2017. aug. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a hangfal terhelhetőségéhez képest 30%-al gyengébb erősítő kell. Egy 70W-os biztosan bőven jó.
2017. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Joell ***** válasza:
ket jobb minosegu sony vagy jvc esetleg philips vagy panasonic hangfal is megteszi..50watt tol felfele es az ohm számra is figyelj..ha nagyobb terben lenne akkor meg hs500 as :D
2017. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!