Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » G kulcs és az F kulcs összeját...

G kulcs és az F kulcs összejátszása?

Figyelt kérdés
Több mint fél éve tanulok zongorát eddig tanár segítségével de utóbbiakban picit máshogy alakult a helyzet szeretnék megtanulni zongorázni csak az a baj hogy még a kottaolvasás nem megy annyira ott is az f kulcs al van gondom a g kulcs kottájának olvasása az már megy esetleg valami tippet tudnátok adni tanár nélkül hogy tudnám megtanulni ? az g és az f kulcsot összejátszani ? Nagyon megszeretnék tanulni zongorázni :(
2017. aug. 3. 07:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia , 5 éve zongorázom szóval szerintem tudok segíteni. Az összejátszás kifejezést nem igazán értem , de ha arra gondolsz ,hogy a G kulcsból hogy lehet kikövetkeztetni a basszus kulcsot ,akkor így :

Violin kulcsban ugye az egyvonalas C az első alsó potvonalon van. Az első alsó potvonal F kulcsban E hang.

Nézzünk egy másik példát.

Az ötödik vonal G kulcsban egy F hang , míg basszus kulcsban egy A .

Tehát az elhelyezésük úgy néz ki ,hogy az F kulcsban ugyan az a hang (vagyis nem ugyan az , mert ugyebár egy oktavval lejjebb van ) egy terccel feljebb van a Gyerek kulcshoz képest.


Egyébként szerintem megéri sokat gyakorolni , még pár hétig szenvedsz vele és utána simán menni fog.


Ha van még valami kérdésed vagy nem volt érhető ahogy leírtam ,akkor írj privatot.


12/L

2017. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem Gyerek kulcs hanem G kulcs bocsi
2017. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!