Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangfalat vegyek hozzá?

Milyen hangfalat vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Van egy hifim és venni szeretnék hozzá hangfalakat. Nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz: watt,ohm meg ilyenekhez.

a hifi hátulján ez áll: 50Hz 150 watt és 8omhs min.

Valaki tudna ebben segíteni? Köszönöm!! :D


2010. máj. 23. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A 150W milyen címszó alatt szerepel?


Ez vagy a konnektori fogyasztást jelenti, vagy a hangteljesítményt.


Ha 150W a hangteljesítmény, akkor ennél kicsivel nagyobb hangfalakat kell venni --> ergo 180-200W-osakat.

Ha 150W a konnektori teljesítmény, akkor annál kisebb hangfalak, pl.: 100-120 W-osak lesznek a megfelelőek.


A hangfalak mindenképpen 8 ohmosak legyenek (ez drágább, mint a 4 vagy 6, de azokkal tönkremegy valószínű).


VISZONT! A hangfalaknak van még egy nagyon fontos paramétere. Ez pedig a decibel (dB). Ezt nem ecsetelném, lényeg, hogy minél nagyobb, annál jobb (annál hangosabb). Ajánlom a kilencven-egynéhány dB-es hangfalakat, ezek még meg is fizethetők talán, és jók is.

2010. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hali! Köszi a választ! A konektor teljesítményét nemtudom, de a hifi a 150 watt :D Járok ebbe a boltba innen van olyan hangfal amit vinne a hifim?? Előre is köszi!!


[link]

2010. máj. 23. 20:40
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha 150W a konnektori teljesítmény, akkor annál kisebb hangfalak, pl.: 100-120 W-osak lesznek a megfelelőek.


Először is ez nem igaz mert ez a hifinek a teljesítmény felvétele és semmi köze a hangfalakhoz.


Am azt kéne meg tudnod h mekkora a hifi kimenő teljesítménye és attól a kimenő teljesítménytől közel 2x nagyobb teljesítményű hangfalat kéne venned. Minden féle képpen 8ohmos legyen.

2010. máj. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem köszi!! Csatolok egy képet így biztosabb a dolog!!


kép: [link]

2010. máj. 24. 16:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Képpel mindjárt jobb!

Tehát a 150W az a konnektori teljesítmény. Ennek nagyobbik része rákerül a hangfalakra, a maradék pedig melegít ugye, meg felépíti a mágneses teret, stb.

Nemigen találtam a linken számodra megfelelő hangfalat :-\ Az utolsó a legjobb talán...

2010. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem köszi! Pedig én erre gondoltam, de gondolom akkor ez nemjó hozzá!! :S

[link]


Nem tudsz valami helyet ahol kompletten tudok venni erősítőt és hangfalat?? Csak simán az erősítő meg a 2 hangfal mellé, de az dübörögjön is ám! :D

2010. máj. 24. 23:50
 7/16 anonim ***** válasza:

[link]


itt nézz körül^^ bár nemtom , merre vagy

neked a JBL BALBOA 30 frontsugárzó -t ajánlom itten

2010. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi!! Azért ez egy kicsit drága!! :S :D:D
2010. máj. 26. 15:16
 9/16 anonim ***** válasza:

nekem van 5 darab thomson házimozihangszóróm. el szeretném öket adni. egyenként 4 ohmosak de mivel 5 darab van szinte bárhogy be lehet öket kötni. 1 ohmtol 16 ohmig.

egyenként 30wattal terhelhetők és egész szépen szólnak.

ha érdekelne: bigmatyee@freemail.hu a cimem

2010. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hali! Köszi szépen, de házimozim nekem is van. (5.1) De az sem volt olcsó. Igazából egy erősítő kellene meg hozzá való hangfalak ami szól is egy kicsit!! Ollyan 50-60ezer forintig. Nemigen tudom hol keressek. De kösz!
2010. máj. 30. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!