Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy a gazdaságosabb? Ha pl...

Hogy a gazdaságosabb? Ha pl egész délután meg a gépem de nem használom folyamatosan csak ha kell vmi megnézem vagy, ha ki-be kapcsolgatom mondjuk fél óránként vagy óránként amikor épp kell?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor gazdaságosabb, ha mindíg csak akkor van bekapcsolva, ha használod, mivel ha ki van kapcsolva, akkor értelemszerűen nem fogyaszthat, használat közben pedig miért fogyasztana sokkal többet, mint "üresjáratban"? Az sem igaz, hogy jobb ha égetjük a villanyt, mint ha sokat kapcsolgatnánk, mert az égő, ha ilyen szempontból nézzük, akkor inkább induktív elem, mint kapacitív, tehát az ohmos viselkedésén mellett, nem indokolja semmi, hogy nagyobb áramfelvétele legyen kapcsoláskor. Maximum a kapcsolót veszi igénybe többször de az is elhanyagolható mértékű.
2010. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam hogy jobb ha bekapcsolva hagyom, mert azt hallottam hogy a ki-be kapcsolás elvesz annyi energiát mintha bekapcsolva hagytam volna... Meg ezt hallottam a TV-re is.

Biztos mind2be van vmi igazság... Mert ha mondjuk 10 percenként kapcsolgatom az biztos nem jó neki.

2010. máj. 26. 11:12
 3/4 anonim válasza:
használd a készenléti állapotot... kb 2 másodperc alatt betölti az utolsó állapotot és csak minimális áramot fogyaszt.
2010. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az izzóknál nem teljesen igaz, amit felettem állít a hozzászóló! Háztartási mennyiségben jelentéktelen a többletfogyasztása induláskor. Inkább az izzót vágja tönkre a kapcsolgatás.
2014. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!