Olcsóbb Ultra HD TV? Megéri

Figyelt kérdés
Ki néztem magamnak a Samsung ue40 vagy 43mu6102-öt. [link] Megéri az ilyen 150k ft koruli tv? A vélemények jókat írnak róla. Vagy esetleg van valakinek ilyen árú más 4K TV-je? Várom a tapasztalatokat.

2017. szept. 9. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:

UHD tv tartalom a kanyarban sincs, nem is nagyon várható a közeljövőben.

Így a tv-ként használatra csak pénzkidobás bármelyik.

2017. szept. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb. Ugyanabban az árban van. Akkor is? Az UHD-n amit neztem jobb volt a kep mint unokatesomeknal egy regebbi FHD-n.
2017. szept. 9. 07:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát hogyne volna jobb. Főleg a bolti demó. De a viasatot már kétlem.
2017. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajat felvetelrol beszeltem! ;)
2017. szept. 9. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyes UHD tv-k olyan minőségben fel tudják konvertálni a FULL HD tartalmat, hogy nem nagyon mondod meg, hogy valódi vagy felkonvertált-e a tartalom. Igaz, nem a legolcsóbbak, de valami kép minőség javítás a felbontás konverziónál általában mindegyikben van.


Erre szokták mondani a szkeptikusok, hogy "azzal tehetsz bármit, akkor se lesz nagyobb a kép információ tartalma". Nem is a valódi információ tartalom növekszik meg, hiszen ez tényleg lehetetlen, de a szemünket becsaphatja a technika dinamikus élesítéssel és nem natív árnyalat elosztással. Így a valósághoz megtévesztésig hasonló látványt kaphatsz.


Ez ahhoz hasonló mint van az Imax mozik kép javító technológiája, az is hasonlót csinál. Itt olvashatsz róla.


[link]

2017. szept. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!