Milyen erősítőt vegyek?

Figyelt kérdés

Szép estét! :)


Én még csak informálódom, ha lehet, szeretnék ötleteket kapni a vásárláshoz, milyen erősítőt vegyek.

Sztereo erősítőre van szükségem, két darab Heybrook HB1 tipusú hangfalhoz, és egy Pioneer bakelit lemezjátszóhoz, és akusztikus zenék hallgatásához.

Köszönöm a válaszokat, jó éjszakát kívánok! :)



2017. szept. 13. 22:07
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Olyat vennék, ami jól el tudja különíteni a hangszereket, tisztán szól, kicsi a zajszintje és jó lenne ha lenne rajta lemezjátszó csatlakozó bemenet is.
2017. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan milyen típust ajánlana?Marantz, Denon, Onkyo?
2017. szept. 14. 05:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Marantz, Nad, Rotel, Harman/Kardon.

Nekem most volt először Marantz erősítőm, nagyon selymes hangja volt nem volt hiány mélyben-magasban és hallottam mindent amit kellett a zenéből. Egy MP40-s típus volt, nagyon egyszerű, semmi extra.

Azt tapasztaltam hogy a távirányító nélküli erősítők valahogy letisztultabbak(lehet csak rosszakat fogtam ki). Minél egyszerűbb egy erősítő, annál jobb, én ezt tapasztaltam.

Nad erősítőm több is volt, jó kis naturális hangjuk van, nem színezték túl zenét, nem kellett mély-magas kiemelés vagy loudness.

2017. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem jól dönteni.
2017. szept. 16. 07:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt márkák közül mind remek.

Azt kell eldöntened/megtutudnod vélemények alapján, a hangfalaidnak milyen tipusú hangja van.


A saját példámmal tudok szolgálni:

Az Onkyo sc 60 mk2 hangfal kemény basszussal és érces magassal rendelkezik, tehát nem egy lágy, udvarias hangzás az övé. Ezért jó párt alkot a Grundig v5200-al, aminek puhább, kerekebb hangja van.


Egy Bang&Olufsenhez mondjuk már nem illene a Grundig, túl tompa lenne, a B&O inkább egy fémesebb hangú erősítővel jó, és így igaz ez fordítva, a fémes hangú erősítő enyhe fülkárosodást okozhat az Oknyoval.


Remélem segítettem. :)

2017. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kielégítő volt a válasz.

Igyekszem a legjobb döntést hozni.

Szép napot! :)

2017. szept. 18. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!