Melyik hangfal lenne az ideális választás?

Figyelt kérdés
a keret 50 ezer forint körül van, amiben még nem döntöttem hogy aktív vagy passzív hangfalat vegyek (passzív esetén 50k + erősítő). A tiszta hangzás És a mély telt basszus fontos, és olyan 50-100w körül legyenek. Eddig amit találtam az a Mackie cr4, tudtok még ezen kívül jókat mondani?

2017. okt. 13. 23:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
zenehallgatásra használnám. Használtak között is érdemes keresgélni?
2017. okt. 13. 23:12
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Nekem ennek az eggyel kisebb testvére van már kb. 10 éve, brutálisan szól: Genius SW-HF 5.1 6000 (most 50 ezer).
2017. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Zzzoli ***** válasza:

A Mackie CR4 egy minőségi darab, de köze nincs a Genius 5.1 eshez, nem testvérek.

Basszusban viszont nem jó, a leírásában is ott van hogy 70Hz-az alja. Kicsi a mély benne, csak 4 coll, ezért ilyen. Viszont a paraméterei nincsenek elhazudva, mint a kínai gagyiké.

A Genius jól adja a mélyet, abban kicsit nagyobb a mélyhangszóró átmérője, de a frontjai és a surroundjai elég gagyik, filléres a magassugárzó bennük, de a többi hangszóró is.

Ha tényleg normálisabb hangzást akarsz, akkor egy külön erősítő, minimum tranyós véggel, mert a geniusban ic-s a végfok is.

Aztán hozzá szélessávú hangfalak és ha szükséges egy normális szub , mondjuk 20-25 centis méllyel, vagy nagyobbal!

2017. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ilyeneket hol lehet venni? Honnan tudom hogy nem gagyik?
2017. okt. 14. 11:05
 5/15 Zzzoli ***** válasza:

például:

[link]

2017. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak sajna nincsen rá 250k+ forintom :D A legtöbb amit ráköltenek erositovel eggyutt az 100k de az nagyon a teteje. Használtan lehet találni jókat szeritetek vagy nem erdemes abba gondolkozni?
2017. okt. 14. 11:44
 7/15 anonim ***** válasza:

[link] 100k lenne a keret akkor ilyesmiket nézz inkább,

később egy hozzá való subládával kiegészíted majd. Hasonló áron még : M-Audio BX8 D2

2017. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Genius pont nem PMPO marketing teljesítményeket ad meg, ott a mélynyomó tényleg 100 watt, a többi 20-20. Ez pedig sokkal jobban szól, mint ha 2 hangfalba teszünk egy-egy 40-es mélyközép-sugárzót és egy-egy 10 wattos magasat.


Persze az igazi audifil emberek vallásosan hiszik, hogy a milliós csöves erősítős highend cuccaikról, ezekhez jellemzően pont kicsi 20 Watt körüli hangfalak vannak, és csak bakelitről szól jól a zene, újabban divat ugyanígy hinni a CD+tranzisztoros erősítő párosításban (mert már ez is klasszikus), de technológiailag az IC-s erősítőknél, digitális jelnél van tényleg szinte 0 alapzaj. Mondjuk ez a Genius még digitális jelet nem kezel, de pl. 100 ezer körüli Logitech Z906 igen, ez igazi szörny 500 wattos mélynyomó, 5x67W többi.

2017. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocs, 165 Watt a mélynyomója.
2017. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Zzzoli ***** válasza:

Szedted már szét a Geniust? :-)

Látom még nem, mert a mély hátulján nem 165watt szerepel :-)

Egyébként a végfok IC-je speclapja is árulkodó.

Persze most nem azt mondom hogy nem szól jól, nekem is van egy!

2017. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!