Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG Full HD 3D TV és mégis...

LG Full HD 3D TV és mégis nagyon rossz a képminősége. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
LG 42LA6136 a típusa. Full HD a TV, de a HD csatornák is (M1, Duna, stb...)ugyan olyan silány minőségben jönnek be rajta, mint a sima csatornák. Mitől lehet? A HD és a sima csatornáknál is ezt írja: 4:3 576i 50 Hz... Pedig 100 Hz a TV. Gondoltam lehet a setupbox a gagyi, vagy mert scart csatin keresztül megy rá az adás, de letöltöttem Full HD videókat és ugyan olyan rossz életlen a kép... Egyszerűen nem értem miért van ez... Segítségetek és válaszaitok előre is köszönöm!

2017. okt. 19. 09:28
 1/6 Zzzoli ***** válasza:

A scart eleve behatárolja, próbálj fogni mindigtv-t hogy az milyen vele.

Letöltöttél full HD-t? Gépen szép?

USB-vel dugtad rá? Egyenesen a tv-be?

2017. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Scart csatlakozó, hááát...

Inkább szerezz be egy jó minőségű HDMI kábelt, lehetőleg minnél rövidebbet (de azért nyilván át kell tudnia hidalni a set-top-box és a tv közti távolságot, de ezeket próbáld minnél közelebb elhelyezni egymáshoz). A mai set-top-boxokon (ami HD adást is képes kezelni az meg pláne) kell lennie HDMI kimenetnek, a TV-den pedig bemenetnek...

2017. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Scart miatt
2017. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A scart csatit már ki cseréltem HDMI-re. Így már szebb a HD csatornák képe, de nem sokkal. Igen a pendriveot közvetlenül a TV-re csatlakoztattam, a szgépen szép, sőt más TV-n is szép Full HD képe van, de az enyémen nem éles, elmosódottak az élek. Ráadásul a 3D-t sem tudom elővarázsolni rajta, pedig vettem LG 3D szemüveget is (passzív 3D) Töltöttem le 3D videókat, filmeket, de ugyan olyan a szemüvegen át is a kép mint ha anélkül nézném... Nem tudom kinek van még ilyen TV-je de ez valami borzalom...
2017. okt. 19. 11:27
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Ugyanez a tévém van, HD csatornákon, Pc-ről HDMI-n, 3D-ben is, telefonomról wifin is tökéletes a kép.


Valamit tutira rosszul csinálsz.


"letöltöttem Full HD videókat"

És azokat miről nézed rajta?

PC-ről HDMI-n? Milyen minőségű HDMI kábellel?

Pendrive-ról? Milyen videóformátumban? Nem mindhez vanjó kodekje a tévének.


"A HD és a sima csatornáknál is ezt írja: 4:3 576i 50 Hz... Pedig 100 Hz a TV"

Hiába 100 Hz a tévéd képfrissítése, ha az adás 50 Hz-es.


"Töltöttem le 3D videókat, filmeket, de ugyan olyan a szemüvegen át is a kép mint ha anélkül nézném... "

Miről játszod le?

A TV-nek van 3D módja, ott van a távirányítón a gomb az átváltáshoz. Ha a tévé 3d-re váltása nélkül az elvileg 3d film nem két képet ad egymás mellé vagy fölé, akkor NEM 3d a képernyőre küldött stream.

3D BR image fájlok lejátszásánál már jártam úgy, hogy nem volt 3D-s, a filmet át kellett konvertálnom mp4 3D-be.



Olvass mélyebben utána a tévé kezelésének, az az érzésem, hogy nagyon sok dolgot rosszul csinálsz.

2017. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat! Mindenképp utána olvasok még, főleg ennek a 3D kérdésnek és megfelelő formátumok használatának.Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok minden számít a tökéletes kép eléréséhez.
2017. okt. 19. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!