JBL CS1214 vagy DLD 500+?!

Figyelt kérdés

Adott ketto hamgszoro, velemenyetekre vagyok kivancsi melyiket ajanljatok tapasztalat!/adatok alapjan.

A hazban a hazimozi rendszer melle szeretnek egy mely ladat es nem alarok kiadni tizen ezteket (40k<+) melysugarzo/ladakra mikor itthon en is meg tudom csinalni, foloslegesnek tartok ennyi penzt kidobni mikor jelenlegi helyzetembe eleg csak a hagszorot megvenni a ladat pedig magam megepitem interneten rengeteg segito video kering mar neztem is rolla bemutatokat!


Szoval ahogy emlitettem egy melyladat szeretnek, adott pioneer CS-501 2db 140w 3utas hangfalak melle.


A ket hangszoro mellett ajanlhattok sajat tapasztalat alapjan masikat is csak ezek rendelkeznek akkora teljesitmennyel ami mar jo lenne, arukereson nezelodtem es ott ezeket javasoltak, voltak felkapva es viszonylag jo arban is vannak konnyen beszerezhetok helyben(kecskemet). Arukereson neztem egesz melynyomokat de vicc hogy 45k kepesek elkerni egy 120w melynyomoert csak azert mert szepen dizajnolt.

Mire figyeljek oda, es ertelmes! javaslatokat szivesen fogadok, baromsagokra nem vagyok kivancsi, ha nincs idod valaszt irni inakbb ne irj, nincs szulsegem ide hanyt 2mondatra.


Szep napot!


Ket hangszoro osszehasonlitasa: [link]



2017. nov. 1. 18:51
 1/6 anonim válasza:

youtube-on a sok okos autós erősítőt rak be 1 ATX tápegységre. ne tedd, ha csak nem szeretnél 1 fix búgást.

Erről beszélek: [link]

Ezt úgy lehet fixálni, hogy 1 rendes toroid transzformátort használ az ember. (ez a drága alkatrész az erősítőkben)

Ebayen lehet jó kis erölködőket kapni (én is onnan vettem az enyémet)

Meg kell nézni milyen az erősítő áram/feszlütség igénye. Legjobb olyat venni ami kapásból a trafóra lehet rakni nem kell egyenirányítani, vagy az a panel kapásból az erősítőn van.(pl nekem ez van ezen minden megvan, ezt kapásból a trafóra lehet rakni. [link] Kell 1 jó előerősítő ami tényleg erősít(pl [link] Van benne frekvencia szűrő (mer ugye nem lenne jó ha a hangszóró a magas tartományt is le kéne hogy adja). Ezeknek kell 1 doboz. a hangszórónak szintén kell doboz én speciel a DLD-t ajánlanám, az van nekem is csak régebbi szériás. Nagyon szépen szól. Ha összeadogatod, ott vagy hogy 40 ropi, nem vettél faanyagot se dobozt se semmit csak a technika maga. viszont mit kaptál ezért? 300W tömény erőt. ami tényleg durván szól.

csak hogy nem kamuzok linkek:

https://www.youtube.com/watch?v=L2mh1SPKZzA


Erősítőmről 1 kép amit én raktam össze:

[link]


VISZONT! Ha nem értesz hozzá, és nem akarod megrázatni magad a 230 al akkor jobban jársz ha valami szakembert keresel meg vele, ismerősi körben, stb mivel nagy feszültséggel dolgozol, és nagy árammal is.(mihez képest ugye...) Figyelni kell minden részletre. Egyedül, szaktudás nélkül ne kezdjen ebbe bele senki.

2017. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom a szakszeru valaszt, zarojelben annyi hogy a fent emlitett hamgszorok kozul melyiket ajanlja. Erosito van avval nincs baj egy normalis melyomo utan kutatok es olvasgatok hogyan is kell ossze rakni
2017. nov. 1. 21:41
 3/6 anonim válasza:
a DLD vel rossz bizniszt nem csinálhatsz szerintem. Videón látható mit is tud, szerintem remek filmezésre, zenére mindenre. Nyilván céltól függ. Elvileg a teljesen zárt ládák szebben szólnak(alacsonyabb frekire lemennek), a reflex csöves társaik pedig nagyobbat. JBL se rossz, de az azért tudásban jóval elmarad a DLD től. a JBL tud 250W RMS-t a DLD pedig 600 at. Ha az erősítő nagyobbat tud mint 250W RMS akkor mindenképpen DLD. Mondjuk én akkor is azt venném ha nem tud akkorát az erősítő :D
2017. nov. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
(Talaltam DLD-t autos ladaban erositovel, kondival 30ert.) Akkor DLD lesz, RMS jelentese pontosabban mi is? Mi van ha a DLD teljesitmenye nagyobb mint amennyit az erosito bir?
2017. nov. 4. 22:49
 5/6 anonim válasza:

Mint mondtam, ha szobába akarod berakni akkor kell 1 nagy teljesítményű toroid transzformátort. Ha autós erölködővel akarja az ember meghajtani, azt egyenirányítani kell, továbbá az se baj, ha nem azonnal kapja a kondi az áramot, mer a trafó nem szereti a 100% os teljesítményt instant leadni. (ugye a kondi minél hamarabb fel akar töltődni így működik)

RMS teljesítmény amivel lehet hajtani az adott nyomót, ha annál nagyobbat kap betorzít, ha pedig tartósan nagyobbat kap akkor tönkre is megy. a PEAK POWER az azt jelenti hogy 1 pillanatig képes elviselni. Tehát a DLD-t 600W os RMS teljesítményű erősítőt képes kezelni max. Az tökéletesen jó ha az erősítő kevesebbet tud mint a hangszóró, mert akkor nem képes torzítani hangszóró oldalról. Az erősítőkben szokott lenni védelem, az pedig az erősítő / hangszóró védelmére van. Ergo ha az erölködő kevesebbet tud az nem baj. 1 ilyen DLD-t illik legalább 300W al meghajtani. (ami nekem van 500W RMS-t tud kezelni, az 600 at. én 300W on hajtom, hangszóró oldalról még nem volt torzítás, nyilván az erősítőm kevesebbet tud, max kivezérlésen az is torzít valamennyit.)

2017. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ertem ertem. Naprol napra okosabb leszek, irhat nyugodtan meg ilyen arany dolgokat, mindig tanul az ember! Koszonom:)
2017. nov. 15. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!