Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tévémen nincs jack fülhallga...

Fata.morgana kérdése:

A tévémen nincs jack fülhallgató kimenet. Csak optikai. Létezik valami átalakitó erre a célra, amibe be tudom dugni a fülhallgatót? Valami nevet vagy esetleg linket hogy mit keressek.

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2017. nov. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A linkednek köszönhetően szétnéztem az EBAY-on is és a conrad-os árnak a töredékéért találtam .Igaz egy jóval egyszerűbb kivitelűt, de nekem nem is kell egy full profi minőség, elég ha a beszéd érthetően átmegy.Filmnézéshez kellene alapvetően. A kérdés igazából annak szólt hogy egyáltalán érdemes e keresnem meg pontosan mit...Ilyenkor örülök hogy van ilyen oldal ahol nem trollkodnak az emberek, hanem tényleg segítenek...
2017. nov. 2. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg scartot is találnál tévéd fenekén, abból is kijön a hang, amit a hifire-erősítőre is köthetsz, majd arra a fülest.


[link]


Persze, egy rca kábel még kell az erősítő és átalakító közé.

2017. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pofibikinak: ez is jó ötlet, mert ilyenem talán még van is régről...Csak teljesen kiment a fejemből. Ehhez csak majd egy RCA to Jack átalakító kell, és mehet rá a füles. Az a lényeg hogy megoldható a dolog. Csak olyan fura hogy lehagyták a TV-ről a fülhallgató kimenetet.
2017. nov. 2. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4


Nem nem, a tévéből a scarton keresztül az átalakított rca kimeneten vonalszintű jelerősség megy ki, amit a fülesben nem fogsz hallani, ezért kell hozzá erősítő, ami lehet hifi vagy fejhallgató erősítő akár vagy bármilyen AUX-LINE IN bemenettel rendelkező kütyü és másik oldalán egy füles kimenet.

2017. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi csak közbe ki kellett próbálnom is. De jó hogy szóltál mert erre sem gondoltam. Ráadásul Még egy olyan probléma is felmerült ha a SCART kimeneten megy a hang akkor a tv maga nem halkul el. Szóval jó nagy szivás olyan tévét venni amin nincs füles kimenet. Mert az lenne a jó ha a füles megy, akkor maga a tévé nem ad a hangszóróin hangot. A végén berágok és el fogom adni. De nem olyan egyszerű, mert ezen legalább van ébresztő. Mig a többi tévén meg nem túl gyakori, mindegyikre csak elalváskpcsolót raknak a menübe. De az meg nekem nem hiányzik, csak az hogy időre bekapcsoljon...
2017. nov. 12. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezer emberből 998 nem használ tévéhez fülest. Ezért nincs rajta.
2018. máj. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Még egy olyan probléma is felmerült ha a SCART kimeneten megy a hang akkor a tv maga nem halkul el."


Nincs meg a távirányító?

Azzal le tudod halkítani.

A scart hangot viszont nem befolyásolja.

2018. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!