Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősitő, soros párhuzamos...

Erősitő, soros párhuzamos kötés? Elromolhat?

Figyelt kérdés

kérdésem..,hogy van egy Yamaha AX 550-es erősitőm mellé 4 darab, 4x100w-os hangfalam amiből mind a 4db 8OHM-os.Na az lenne a kérdésem,hogy ,mennyire biztonsagos ugy használni az erősitőt ,hogy mind a 4 rajta van,de ugye ugy már 4-ohmosak, mert párhuzamosan köt az erősitő, szóval az ohm feleződik, (bár lehet nem jol tudom!)A+B csatornaval gondolom ,hogy mind a négy rajta vab és nem egy csatornán!

Nem süthetem meg nem melegedik tul? Válaszodat előre is köszi!,

u.I helyesirasi hibakért elnézést,telorol irtam !



#sál #Yamaha #Hangfalm #AX550
2017. nov. 4. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A hátuljára rá van írva a hangszórók impedanciája, olvasd le hogy mi kell hozzá.
2017. nov. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy oldalakon utana olvcastam, irtak 2ohmon 2x210W-ot, 2x 140w-ot 4ohmon ,8 ohmon pedig 2x85, igy kizaro okot nem lattam ,hogy ne lehetne 4 ohmon..
2017. nov. 5. 01:24
 3/8 ThodEE GoD ***** válasza:

Elég fura mert valóban van megadva 2Ohm-ra is kimenő zenei maximális teljesítmény így ez alapján azt mondanám hogy rendben vagy a 4Ohm-al, különben meg ugye 6Ohmos terhelést ír a készülék hátulján csatornánként tehát ha A+B akkor 12őt :)


Az eredeti manualban is meg van adva a 2Ohmhoz tartozó érték szerintem nem kell aggódnod !

[link]

2017. nov. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mivel felezi az ohm számot mert parhuzamosan köt, igy a 8ohmokbol nem 4 ohm lesz?
2017. nov. 5. 10:45
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szánom,bánom,hogy akkoriban nem figyeltem fizika oran.. de ezt elmagyarazna vlakai ,hogy szamolom ki ?
2017. nov. 5. 11:50
 7/8 ThodEE GoD ***** válasza:
Jól számolod, Egyik csatornára kettő hangfal jut és párhuzamosan kötődnek össze így 8 és 8Ohm esetén 4 Ohmot ad eredőként, nyugodtan használhatod így, úgy néz ki a leírások alapján hogy 2Ohm terheléssel is kipróbálták gyárilag, valószínűleg bírja is.
2017. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2017. nov. 5. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!