Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Csak a kíváncsiság kedvéért...

Csak a kíváncsiság kedvéért kérdezem, most akkor hány wattos az erősítőm?

Figyelt kérdés
Vettem egy Pioneer VSA-E03 tip. erősítőt. A leírása szerint sztereo üzemmódban 2x100W - ot tud leadni 8Ω-on. Szerintem ez egy kicsit túlzás mivel egy pár "kis" Videoton DC 2016-os "könyvespolc"-dobozt használok vele ami az adatlapja szerint 30/45W-os terhelhetőségű. Mégis egészen 15dB-ig (100 a min. 0dB a max.) föl tudom hangosítani az erősítőt anélkül hogy akárcsak erőlködne is a hangfal. Igaz, tovább nem mertem hangosítani mert már elég hangosan szólt lakáson belül, de ha 100W-os az erősítő akkor ezen a dB szinten már többnek kellene lennie a teljesítményének mint 45W nem? Bár az is érdekes hogy kipróbáltuk a haverom méretben kb. egy kategóriás 2006-os gyártású Sony SS-MB250H dobozával is, ami adatlap szerint 120W-ig terhelhető szintén 8Ω-os, de az ugyanezen a dB szinten már erőlködött, torzított, és hangzásban sehol sem volt (főleg basszus terén) a Videotonnal. Most akkor hogy van ez? Valójában az erősítőnek kevesebb a teljesítménye mint a füzetében olvasható, vagy pedig a Videotonnak több, mint amit ráírtak? (Amúgy az erősítő teljesítményfelvétele 220W, IC-s, és kapcsolóüzemű szerintem.)
2010. máj. 31. 14:12
 1/6 ThodEE GoD ***** válasza:

A Sony egyébként is egy szar, és a neve miatt mindent gyártanak, mert eltudják adni.

[link]

Power (Multi Channels) : 5 x 60 W / 8 Ohms

2010. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Huh, ez bonyolultabb egy kicsit. Előre leszögezem: a Videoton az Videoton. Ami rá van írva, az sokkal közelebb áll az igazsághoz, mint a Sony firkálmánya :)

Namost nem mindegy, hogy szinuszos, zenei vagy csúcsteljesítményről beszélünk, és hogy melyiknél mi van megadva :) zenei<szinuszos<csúcs elvileg a sorrend. A csúcsot értsd úgy, hogy nagyon rövid (<1mp) ideig ekkora teljesítményt bír elviselni. A szinusz azt jelenti, hogy bizonyos torzításon belül ekkora teljesítményt lehet rákötni (1kHz szinuszos jelet). A zenei meg a "zagyva" jelek torzításmentes teljesítményét jelölik.


A potméter és a dB skála amúgy logaritmikus skála. Vagyis ha 2x annyira tekered el, az nem biztos, hogy 2x akkora hangerőt jelent. A skála(potméter) végén a teljesítmény sokkal intenzívebben nő, mint az elején, így a (-)15dB megfelelhet a kb 30W zenei teljesítménynek a Videoton hangfalon.

2010. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Első válaszolónak, igen ugyanez az érték van feltüntetve a füzetében is sorround üzemben, de a füzetben a következő sorban azt írják, hogy stereo: front 100W + 100W (continuous power output). Hát, a Videoton dobozon: power handling capacity:30W, music-power handling capacity:45W. Ennyi infó van róluk.
2010. máj. 31. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az erősítő 220W-ot vesz fel, tuti nem ad le 2*100W ot, kb 50% os hatásfokakl mennek az analóg végek. tehát 220/2=110W de két csatorna, tehát kb 60W, de ez a max, itt már leeht h bőven torzít a végfok.
2010. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én ezekben a békebeli hangfalakban sokkal kevésbé csalódtam mint a mai kínai vackokban, és azért is kérdeztem hogy hány wattos az erősítő, mert ilyet szeretnék hozzá venni. Ki is néztem egy pár hs-500ast hozzá, aminek 80/100W a teljesítménye. Akkor ezt megvehetem hozzá, tehát nem fogja kinyírni az erősítő, ha pl. egy házibulit, vagy kertipartyt akarok csinálni velük?
2010. jún. 2. 07:58
 6/6 nagylzs ***** válasza:

> Ha az erősítő 220W-ot vesz fel, tuti nem ad le 2*100W ot, kb 50% os hatásfokakl mennek az analóg végek.


Hát ez igaz is meg nem is. Folyamatosan biztosan nem adja le. De ezeknél az erősítőknél általában úgy van, hogy közös táp van minden csatornára. Tehát az 5x60W sem azt jelenti, hogy mindegyiken egyidőben annyit ad le. (Nem is tudna ha a táp 220W!) Hanem azt jelenti, hogy csatornánként annyival terhelhető.


A profi erősítőkbe éppen ezért igen nagy tápokat építenek (1000W és afölött) de az nem ez a kategória.

2014. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!