Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LG TV folyton kikapcsol, miért?

LG TV folyton kikapcsol, miért?

Figyelt kérdés

HDMI-n van kirakva laptopról a kép és hang. Az ok, hogy képernyőkímélő módba megy a TV, ha nincs kép a kimentei HDMI-n, de ennél tovább ne menjen! Az a bajvele, hogy kikapcsol, visszakapcsolom és akkor a hang a lptoponjön ki. Mindig ki kell húzni a HDMI kábelt és visszadugni. Lassan kikopik a port.

Hogy lehetne elérni, hogy a TV soha ne kapcsoljon ki annak ellenére, hogy minden energiakímélő funkció kikapcsolva van?



#HDMI #LG TV #kikapcsoás #energiatakarékos üzemmód
2017. nov. 21. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

LG tv-vel már én is szívtam. Két vagy három helyen kikapcsoltam az energiatakarékossági funkciókat, mégis kikapcsolt. Fejből már nem tudom miket állítottam, vagy hol lehetne még beállítani.

A laptopon hangprobléma esetén keresd meg a tálcán a hangerő ikont, jobb gomb, majd a lejátszóeszközök. Itt állítsd alapértelmezettre a HDMI kimenetet, így ki-be dugás nélkül is a HDMI-n jön a hang.

2017. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a dolog nem működik. Alapértelmezett hangkimenet a TV, de csak addig, amíg ki nem kapcsol, mert ugye utána a windowsból is eltűnik, mint lehetőség és a TV visszakapcsolásával megint a laptop hangszóróin van hang. Agyrém :(
2017. nov. 22. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

A lejátszóeszközöknél egy üres területen jobb gomb, majd letiltott/leválasztott eszközök megjelenítése. Így megjelenik a HDMI listában, bár még így sem lehet életre kelteni.

Utolsó lehetőségként a tv útmutatójának átnézését javaslom, hátha találsz benne olyat, amit még nem tudtál.

Utolsó utáni lehetőségként pedig muszájból vissza lehet lépni az "őskorba" és jack kábelen átvinni a hangot a tv-re. Ekkor a HDMI hangkimenet letiltása után nem lesz gond a hanggal.

2017. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Futok egy kört az LG-nél, vagy valahogy meghekkelem a TV oprendszerét. Az őskori megoldással is beérném, de halott a laptopon a jack aljzat :) Ezért jött a HDMI-s megoldás.
2017. nov. 23. 22:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálgatom real time. Alapértelmezett lejátszó eszköz a TV. Be van kapcsolva, hogy látszanak a tiltott/leválasztott eszközök. Kikapcsolom a TV-t, egyből eltűnik a listából és alapértelmezettre vált a laptop hangkimenet. Viszont most akármikor bekapcsolom a TV-t, visszakapja a hangot. Lehet, hogy most jó lesz?
2017. nov. 23. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!