Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen XBOX típust érdemes...

ForTun3 kérdése:

Milyen XBOX típust érdemes vásárolni használtan? Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 és 10 éves fiúnak illetve lánynak vásáorlnék XBOX ONE-t használtan karácsonyra, milyen típust érdemes ezekből venni, hogy azért ha még picit nőnek is tudják használni? Illetve kinectet is szeretnék hozzá.

2017. nov. 23. 19:45
 1/5 anonim válasza:
Ilyen gépet szerintem 15 év felett érdemes venni, legtöbb játék +18as. Nagyon soknak komoly története van amit egy 10éves nem feltétlen ért meg. Inkább wii-t vennék arra több az ilyen mozgós játék.
2017. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
[link] gyerekeknek szerintem ez megfelelőbb
2017. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Wii már nagyon elavult konzol, igaz, hogy sok rá a gyerekjáték, de Xboxra is van sok játékék kicsiknek. Közkeletű vicc is a neten (nem alap nélkül), hogy Xboxon a multi tele van 10 évesekkel. Az Xbox és a PS4 azoka konzolok amire a legtöbb játék jön és midnenféle korosztálynak, így amit említettél ha nőnek akár 18 éves koron túl is vannak rá játékok.


Xbox Oneból 3 típus van. [link] (balról jobbra: Xbox S, Xbox X, Xbox alapgép). Az első az eredeti alapgép, amit már nem igazán lehet kapni max használtan mert már nem gyártják (de midnen játék fut rajta persze). A második az Xbox One S, ez egy kisebb és kicsit több funkciós változata az alapgépnek. A harmadik meg a profi játékosoknak való Xbox One X, ez jóval drágább és 4Kban lehet rakta játszani. Az első kettőhöz elég a (full) HD TV HDMI csatlakozóval. Kisgyerekeknek bőven elég az alap / S gép. Hacsak nem találsz valahol nagyon olcsón alapot akkor nem érdemes vesződni vele, pont most Black Friday kapcsán elég kulturált árban lehet találni S-e játék(ok)kal és akár egy plusz kontrollerrel, ha már ketten vannak játszhassanak együtt vagy akár a szülő is besegíthet ha valahol elakadnak. Van egy olyan funkció az Xboxban hogy "co-pilot" pont gyerekek és mozgássérültek miatt ami azt jelenti, hogy két kontrollert össze lehet párosítani és ugyanazon irányítóként használni. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk valakinek nehéz valami egy játékban, mondjuk nem tud időben ugrani egy platformerben van valami probléma miatt nem tudja kezelni a kontrollert akkor a másik kontrollerről egy segítő nyomkodhatja neki.


A Kinect sajnos egy szomorú téma. Xbox Onera semmiképpen nem javaslok venni. Míg az Xbox 360on nagyon népszerű volt és számos játék készült hozzá, addig Xbox Oneon hatalmas bukás volt és már le is állították a gyártását, a gép is csak így úgy pár funkcióban támogatja és játék szinte nincs rá (az újabb gépeken csatlakozó sincs hozzá). Ha Kinectet szeretnél akkor 360ban lehet gondolkodni, de sajnos az is kifutott már és bár olcsó, de semmi újdonság nem jelenik meg rá. Ahhoz lehet venni Kinectet.


Xbox Oneon egyébként sok Xbox 360 játék is fut, minden hónapban egyre bővítik a játékok listáját.


Minden játék dobozán rajta van, hogy hány éveseknek való és én azt javaslom ha fiatalabbaknak veszünk akkor vegyük a fáradságot és írjuk be a youtube-ba vagy keresőbe a játék címét, már szinte mindenről vannak közérthető magyar nyelvű tesztek és a videóból meg egyértelmű mit kell benne csinálni. Egyébként az összes játékhoz meg lehet nézni videókat és képeket az Xbox One gép digitális boltjában és akár onnan is megvásárolni azokat.


Most hirtelen ami eszembe jut kisebbeknek: Forza Horizon 2-3 (autós), Super Lucky's Tale (ugrálós), Disneyland Adventures (az egyik legjobb 360as Kinect játék Xbox One változata, irónikus módon ez már nem támogatja a Kinectet - akár ketten is lehet egy virtuális Disneylandben kalandozni), Minecraft (ezt talán mindenki ismeri).

2017. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Wii van a családnál (barátnőm testvérei) de csak porosodik kb évi egyszer van bekapcsolva mert gagyi és elavult meg rettentő borzalmas az iranyítása. A kisfiú gépen szokott velem GTA-t játszani. Szerintem ezekkel a korbehatárolásokkal csak a hülyét tudják korlátozni. Én is anno 7 évesen mikor megjelent a san andreas már játszottam is a kalóz verzióval meg cs1.6 source stb amik szerintem tudtak fejleszteni a gondolkodásomon problémamegoldó képességeimen.

3.nak köszönet a válaszért!

2017. nov. 24. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Te 2004-ben voltál 7 éves, és most 10 éves gyereked van ??? Ezt hogy sikerült össze hozni ?...
2018. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!