Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi az az UHD Felkonvertálás?

Mi az az UHD Felkonvertálás?

Figyelt kérdés

[link]


Itt olvasom és nem tudom, hogy akkor a TV nem is UHD képes, csak szoftveresen felkonvertálja? Vagy nem értem. Mondjuk nyilván fizikailag annyi pixelnek kell lennie.


De mit jelent ez?


Vagy hogy UHD a TV, képes a 4K filmek fogadására, de a Full HD képet felkonvertálja még szebb 4K UHD felbontásba?



2017. nov. 25. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nem-UHD felbontasu kepet UHD formatumban jeleniti meg. 'Szebb' biztosan nem lesz tole, de legalabb kitolti az egesz kepernyot.
2017. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát a TV maga 4K UHD?

Csak a gyengébb képet feljavítja.


Ok, azt hiszem értem.

2017. nov. 25. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem jól érted.

Nem javítja fel a képet, csak a kép felbontását növeli meg.

Próbáld ki a számítógépeden: egy alacsony felbontásban készült képet nagyíts fel (mindkét oldalát kétszeresére) szebb lett a kép?... Ugye, hogy nem?

2017. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyit tesz, hogy egy FHD felbontású képet felnagyít 4K (UHD) felbontásra. Ez a gyakorlatban úgy jelenik meg, hogy 4 pixelt rak 1 pixelbe, ezáltal nem lesz szebb a kép, sőt.


Ez a kép demonstrálja:

[link]

A narancssárga a TV natív felbontása (UHD), erre nagyítja fel a zöld (FHD) tartalmat.

2017. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha 4 pixelt rakok 1 pixelbe, ahogy írod, akkor lecsökkentem negyedére a képet.
2017. nov. 26. 15:43
 6/7 A kérdező kommentje:

Feljavítás alatt azt értettem, hogy valami algoritmus a képpontokat hasonló színekkel tölti ki a mellette lévő pixeleket, szóval az eredeti képet próbálja "feljavítani" 4-szeresre.


Viszont ezt a képet nem értem, illetve nem tudtam, hogy a 4K meg UHD felbontás eltér.

2017. nov. 26. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Az olcsóbb készülékek nem sokat javítanak, de vannak 4-8 magos videó processzoros tv-k ami képes valós időben a kép adott területén a dinamikát is figyelembe venni és hihetően jó minőségű képet tudnak előállítani az ilyen komolyabb készülékek a kisebb felbopntású videóból is A FULL-HD minőséget teljesen realisztikusan még feljavíthatják.


Sőt van olyan mozi rendszer, ahol még a mi tv-inknél is komolyabb javítást érnek el a felkonvertálás egy intelligensebb módszerével. Ez az iMax.


Az elején már olvasható mire képes a kép javító technológia. nyilván a mi tv készülékünknél nincs szükség olyan nagyságrendű felkonvertálásra és javításra, mint a 18x36 méteres vászonnál a 24x36 mm-es régi filmek esetében, ezért valós időben is tud ez működni otthon, egy sokkal kisebb teljesítményű videó upscaling processzorral is. Azért itt is vannak sokmagos példányok erre.


[link]

2017. nov. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!