Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért zúg igy az erősitőm?

Miért zúg igy az erősitőm?

Figyelt kérdés
Miután bekapcsolom az erősitőt mintha a trafója búgna egy picit de az elmúlik hamar, És miután kattan a relé (jelfogó) akkor furcsán zúgnak a hangszórók és ahogy felhangositom elcsendesedik majd teljesen megszünik pár perc mulva. Mi lehet a baj?

2017. dec. 5. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Száraz a kondik torka vagy elfolytak már...cseréld őket.
2017. dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es melyik kondikat vagy az osszeset?
2017. dec. 6. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Közvetlen a trafó-dióda után kötve találsz egy vagy két nagyobb elektrolit kondenzátort ami egyrészt a brummogást szűri. Ezek szoktak idővel kifolyni barna trutyi formályában vagy némán kiszáradni. Értéke olyan 64v/2200ufarad. Az ára pedig 500ft/darab.
2017. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló hibát mutatott és a kondik cseréje tényleg megoldotta a problémát. (Mondjuk az enyémben külön táp van a jobb és bal oldalnak és mindegyikben 10db 3300 mikrós 35 Voltosak voltak. Kicseréltem mindet, mert külsőre nem tudtam megmondani hogy melyik a hibás és kimérni sem tudtam. Így kicsit költséges lett, de legalább jól működik.)
2017. dec. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tessék hozzálátni kérdező, ennyi válasz után;)
2017. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget, jövő héten neki látok de még annyit hogy a két nagy kondinak 4 lába van és 2 hidalva van egy-egy ellenálással azt is cseréljem vagy az maradhat?
2017. dec. 9. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!