Autórádió hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv! Abban kérnék segítséget, miszerint az autórádió nem szól. Adott egy 1993-as F-es Astra, a régi magnót kivettem belőle, és tettem bele egy ilyet.

[link]

Eleinte szólt is, de meg-meg szakadt a hang. A magnó áram alatt van, valószínűleg érintkezési baja van, mert ha megpiszkálom a kábeleket a magnó hátulján, szól egy darabig, majd elhallgat. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám rábírni, hogy valahogyan szóljon? Nincsenek nagy elvárásaim, csak valami hangot adjon ki. A 2 hátsó RCA dugóra ha hangfalat kötök az elég? Meg fog szólalni? Vannak bontatlan autó hangfalaim, azokat hogyan, és milyen kábellel tudom esetleg rákötni? Nagyon amatőr vagyok a témában. (kontakt spray-t próbáltam, de nem használt)



2017. dec. 7. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Az általad leírtak alapján nagyon gyanús, hogy egy vezeték sérült meg. Arra gyanakodnék, hogy a csatlakozón belül gyengült el egy. Nézd azt át. Megláthatod. De az is lehet, hogy nem a csatlakozásnál, hanem a vezeték részen van a gond. Lehet meg van törve valahol. Kiveszed a rádiót, aztán mikor a kezedben van nem a helyén kapcsold be. Kezdd el mozgatni egyesével a vezetékeket és meglesz a hibás. Ha csatlakozó a gond, akkor be kell forrasztani. Ahhoz ügyeskedni kell. Ha a vezetékben érzed a törést akkor egyszerűen kicserélheted a hibás szakaszt. Szépen kivágod és forrasztasz a helyére másikat. Szépen, zsugorcsővel szigetelve, nehogy baj legyen.
2017. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Nagyon amatőr vagyok a témában."

Akkor autovillamossági szakember, mielőtt zárlatot csinálsz és kiég a talicska.

2017. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs az ilyesmihez affinitásod akkor tényleg jobb, ha szerelőhöz viszed. Ha van, olvasgass utána. Nem nagy tudást igényel leellenőrizni. :)
2017. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. dec. 7. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!