Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek

A kérdés

Autórádió hogyan?

Üdv! Abban kérnék segítséget, miszerint az autórádió nem szól. Adott egy 1993-as F-es Astra, a régi magnót kivettem belőle, és tettem bele egy ilyet.
[link]
Eleinte szólt is, de meg-meg szakadt a hang. A magnó áram alatt van, valószínűleg érintkezési baja van, mert ha megpiszkálom a kábeleket a magnó hátulján, szól egy darabig, majd elhallgat. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám rábírni, hogy valahogyan szóljon? Nincsenek nagy elvárásaim, csak valami hangot adjon ki. A 2 hátsó RCA dugóra ha hangfalat kötök az elég? Meg fog szólalni? Vannak bontatlan autó hangfalaim, azokat hogyan, és milyen kábellel tudom esetleg rákötni? Nagyon amatőr vagyok a témában. (kontakt spray-t próbáltam, de nem használt)

Keress kérdéseket hasonló témákban: autó, autórádió, hangszóró, hangfal, mp3, lejátszó

12-07 13:11  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Az általad leírtak alapján nagyon gyanús, hogy egy vezeték sérült meg. Arra gyanakodnék, hogy a csatlakozón belül gyengült el egy. Nézd azt át. Megláthatod. De az is lehet, hogy nem a csatlakozásnál, hanem a vezeték részen van a gond. Lehet meg van törve valahol. Kiveszed a rádiót, aztán mikor a kezedben van nem a helyén kapcsold be. Kezdd el mozgatni egyesével a vezetékeket és meglesz a hibás. Ha csatlakozó a gond, akkor be kell forrasztani. Ahhoz ügyeskedni kell. Ha a vezetékben érzed a törést akkor egyszerűen kicserélheted a hibás szakaszt. Szépen kivágod és forrasztasz a helyére másikat. Szépen, zsugorcsővel szigetelve, nehogy baj legyen.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 12-07 13:15 Privát üzenet
"Nagyon amatőr vagyok a témában."
Akkor autovillamossági szakember, mielőtt zárlatot csinálsz és kiég a talicska.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 12-07 13:20 Privát üzenet
Ha nincs az ilyesmihez affinitásod akkor tényleg jobb, ha szerelőhöz viszed. Ha van, olvasgass utána. Nem nagy tudást igényel leellenőrizni. :)

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 12-07 13:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm.

# 4/4Időpont 12-07 13:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
DVD-t magnóba? Sziasztok! Szerintetek le lehet-e játszani dvd-t, amin csak hangfájlok vannak, magnóban (nem autórádió! )?
Milyen cucc az Auna 550BT autórádió?
MP3-as CD-t (autórádióba) lehet-e adat CD-ként írni?
Az autó hangszórójából motorzajok jönnek. Erősítő,2DIN rádió és mélynyomó van az autóban. Megoldás?
Üdv mindenkinek! Hogyan lehet belépni, egy Blaupunkt essen cr31 tipusú autórádió menürendszerébe? (A kijelző fényerejét szeretném módosítani)
Fejegységet akarok vásárolni, szerintetek ezek közül melyik a legjobb?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Szórakoztató készülékek rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu