Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sztereó tévén nem hallok...

Sztereó tévén nem hallok térhatású hangot, de miért?

Figyelt kérdés

Lehet, buta vagyok, de a tévé két saját hangszóróján soha nem hallok semmi térhatást, s nem tudom, mi az oka. Bennem van a hiba?

Csak adást szoktam nézni, filmeket semmilyen adathordozóról. Tudom, nem minden adás sztereó.

Házimozi rendszer nem játszik, nem akarok ilyenre költeni.

A készülék asztalon áll a falnál, a beépített hangszórói hátra fele állnak (bár ezzel semmi meglepőt nem mondtam).


2017. dec. 12. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit is mondtál, milyen tévé?
2017. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát 2 hangszórón ne várj tėrhatást. Vegyėl egy 5.1 es rendszert hozzá
2017. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Milyen távolságból is akarod a sztereót hallani?

tipp: ca. 0,5-1m, de a hangszórók szórási iránya se igazán sztereóhoz való..

2017. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van 5.1 is, de csak megfelelő helyiségben, megfelelő hangszóró elrendezéssel szól szépen. De panellban nem nagyon döngethetem.
2017. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(2. érdekes, a hifisták évtizedekig tévúton jártak, amikor a sztereótól térhatást vártak?)( jé ez rímel, de ez mindegy most....)


Túl közel vannak a hangszórók, másrészt nem feléd néznek. Ezek bizony nem kedveznek a térérzetnek. Ha van valami sztereó cuccod, amire rá tudod kötni a tévét és a hangfalak jól vannak elhelyezve, akkor igen kellemes hangteret hozhatsz létre, x.1 rendszer nélkül is.

2017. dec. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hát 2 hangszórón ne várj tėrhatást."

Már miért is ne?

A sztereó hajnalán, úgy 45 éve egyszer vendég voltam "vad" hifistánál. (A mélynyomók téglából voltak rakva, kb. mint egy kandalló).

Decca (mond valamit? a lemezek krémje) hanglemez.

Azt mondta ülj oda.

És a csárdáskirálynó a színpadon bal hátsó pozícióból "kopogott" jobb előre. És nem mondta, hogy mire figyeljek!

A lemezjátszó homokágyon nyugodott, nincs lépészaj, rezgés sesemmi....

Szóval működik az....

2017. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztereó hatást a TV saját hangszóróin én sem hallok. Fülhallgatóval viszont tökéletes.
2017. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!