Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Köthetek házimozi erősítőre...

Köthetek házimozi erősítőre (Denon Avr-1300w) különböző ellenállású hangfalakat?

Figyelt kérdés

Konkrétan:

Front : 6 ohm 120w

Center, surround, subw. 4 ohm 166w

Sorrund back 8 ohm 120w

Erősítő 4-16 ohm

Itt az első pár hangfal surround ami egybe van épíve ( main 6 ohm, surround 8 ohm) külön kábeles ( aiwa sc-ans706)



#hangfal #házimozi #ellenállású
2017. dec. 15. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Köthetsz különböző impedanciájú hangfalakat.


Tudod mi az impedancia és az ellenállás közötti különbség?

2017. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget. A kerdesedre valaszolva: nem, de érdekel a téma. Plusz nem tudom mennyire értesz hozzá, de az a hangfal (aiwa, duplakabeles) rakothetem akkor? Lekoteleznel ha megneznel egy kepet rola. Ezek csak most csak ideiglenesen vannak, az otthon fellelheto cuccokbol, mert egyszerre megvenni az erositot, meg hozza egy thxes onkyo szettet, elsore kicsit mely lyukat utne a zsebemben. De az erositot nem nyirnam ki...beerem addig stereoval is.
2017. dec. 15. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem annyira nem értek hozzá.


Az impedancia egy olyan jószág ami hasonló az ellenálláshoz de nem az. Esetedre nagyon leegyszerűsítve a hangszoró átviteli frekvencia sávjhához viszonyítva a középfrekvenciáján mérhető "ellenállás". Azért írtam idézőjelben, mert ezt nem "illik" egy multiméterrel méregetni, erre vannak impedancia mérők.

Azért írtam középfrekvenciát, mert a hangszóró impedanciája a frekvenciájával változik.

Azt bizonyára te is tudod, hogy a hangszóró nem más mint egyfajta speciális tekercs. Minél magasabb a frekvencia annál nagyobb az impedancia és hiszed vagy sem - nagyon magas frekvencián a tekercs ( hangszóró ) szakadásként viselkedik ( nyilván nem működési ( pl 20-20kHz tartományról beszélek )


Egy végfokozatnak van egy kimeneti impedanciája. A tökéletes illesztés miatt ajánlatos ugyanezt alkalmazni. Azért mert itt optimális a terhelés, és az erősítő torzítása is ekkor a legkedvezőbb. Nem gond ha eltérőt raksz rá ( pl 4 ohm helyett 8 ohmos impedanciát ),de annak tudatában kell lenned, hogy megváltozik a leadható teljesítmény és rosszabb esetben a torzítás is változik ( természetesen rosszabb lesz ).


Azt nem tudom neked megmondani, hogy milyen hangképet fogsz hallani, de azt igen, hogyha nem tekered csumáig a hangerőt és jó állapotúak a hangsugárzók akkor nem lesz nagy baj.


A kábeles bekötésnél arra kell ügyelned, hogy helyes polaritással kösd be a hangszórót. Rossz bekötésnél is működni fog a cucc, de a lengőcséve rossz irányba fog kimozdulni és egy idő után megkotlik a cucc.


Majd írnak igazi hifisek is ide szerintem és majd jól korrigálnak amiben tévedtem :)

2017. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Nem, annyira nem értek hozzá.
2017. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*20 Hz - 20 kHz
2017. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!