Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen kapacitasu akkumulatort...

Milyen kapacitasu akkumulatort vegyek, ha egy 5v-s 1A hasznalo eszkozt, kamerat szeretnek rola uzemeltetni?

Figyelt kérdés
A terv, hogy vasarolok egy 20w-s 12v-s napelemet, amihez egy toltesszabalyozot vennek.Es ehhez kellene vennem egy akkumulatort, ami valoszinuleg egy kb 7ah-s 12 akkumulator lenne.Feltetelezem, h a kamerat nem kothetem ra kozvetlenul a toltesszabalyozora mint fogyasszto a 12v feszultseg miatt. Mindenfelekeppen kell egy inverter a ketto koze es abba kapcsolom be a kamera adapteret? Biztos van egy jo nagy adag fogalom zavar bennem, de a kameranleisrasban 5v dc feszultseget irnak.Azert gondoltam, h nem kell inverter mert egyenaram van az aksiban is csak az ugye 12v.

2017. dec. 15. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
5 Voltos akku kell. Olyasmi, mint a telefonoknak a pótakkuja. És azt tölteni is tudod autós töltővel. Az átlakítja a 12 V ot 5 V á Autósboltban kapsz szivargyujtó aljazatot, azt rábarkácsolod a napelemre. A szivergyujtó kábelt készen lehet kapni USB kivezetéssel, és szivargyujtó fejjel.
2017. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Veszel még hozzá egy 12/5V DC-DC konvertert, 1 ampereset vagy egy kicsit nagyobbat. Vagy a számtalan neten fellelhető kapcsolásból megépítesz egyet. Egy 8 lábú IC, egy dióda, egy tekercs, két elkó, és kész. Összeforrasztani pár perc.

Mondjuk egy ilyet (ez volt az első rajz, amin megakadt a szemem, nyugodtan választhatsz másikat):

[link]

2017. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De hulye vagyok, hat az inverteren is van egy usb kimenet, az meg 5V-s! :)
2017. dec. 15. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!