Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A gépen újraindul mindig! Mitől?

A gépen újraindul mindig! Mitől?

Figyelt kérdés

Kiírja hogy nyomjam meg a ctrl+alt+del eddig semmi gond megnyomom aztán újraindul és kiírja ugyanazt hogy nyomjam meg.

Azt írja pontosan hogy:

A disk read error occurred Press Ctrl+Alt+Del to restart

Valaki valamilyen tipp?

Ui; nem szeretném szerelőhöz vinni

Előre is köszi :))

Ja és lehet nem jó témaban tettem fel a kérdést :D



2017. dec. 22. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
semmi jót nem jelent, valszeg a merevlemez halt meg, remélem van mentésed.
2017. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sata kábel végeit cseréld fel, általában segíteni szokott ilyen esetekben. (piros vagy sárga színű kábel, fekete csatlakozóval a végén, de ha ki tudod fotózni a géped belsejét és elküldeni akár itt akár privátban, segíthetek megkeresni)

Ha ez nem működik, cseréld vissza a kábelt, és reseteld a BIOS-t (amikor bekapcsolod a gépet kiírja hogy melyik gombbal tudsz belépni a biosba, általában F2, Del vagy F12. Ott keresel egy olyat hogy load default vagy valami hasonló, arra rányomsz, elmented a beállításokat, és újraindítod a gépet -vagy magától újraindul)

Ha az sem válik be akkor windows telepítő lemezed/pendriveod ha van, azt rakd be, indítsd el arról a gépet, és Shift+F10-zel hozd be a parancssort, és írd be hogy "chkdsk /f" persze idézőjelek nélkül.

Ha ezek nem segítenek, akkor csak azt tudom javasolni hogy vidd el olyan üzletbe ahol adatmentéssel foglalkoznak.


Tudom ez így elsőre elég kínaian hangozhat ha laikus vagy a témában, ha segítség kell, nyugodtan írj :D

2017. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Viktória!

Gondolom nem ezzel kezdődött a baj. Ha leírnád, az is segítene valamicskét. Tehát : tegnap még működött, simán kikapcsoltuk, ma pedig már ezt írja.

Vagy valaki piszkálta, újratelepítette, és az után jelentkezett a hiba.

2017. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha van otthon egy fölösleges SATA kábeled, akkor azt rakd be a régi helyett. Esetleg informatikai szaküzletben 2000ft körül tudsz venni. Az esetek nagy részében kábelhiba okozza ezt a hibaüzenetet :D


2-es voltam

2017. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!