Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 12V LED csíkot lehet kötni...

KrIsZAMeNo kérdése:

12V LED csíkot lehet kötni 50W-os hangszóróra ellenállás nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy 50W-os hangszóróm. Veszek hozzá 12V-os LED csíkot.


A LED csík csak mély hangra villanna.


Ebbe kell ellenállás ha padlóig csutkázom a mélyet, vagy nem kell.


A választ előre is köszönöm szépen.


UI:

R = 4,16 -> Tudom, hogy ennyi kiszámoltam, csak sok videóban YouTube-on láttam hogy nem raktak ellenállást.



#elektronika #hangszóró #ellenállás #12v led csík #50W-os hangszóró
2017. dec. 25. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A 12V-os LED csík az egyenáramú (vagy mit is írtál?), a hangszóród meg váltakozóáramtól (a hangfrekvencia az) szól.

Na itt már kezd necces lenni a dolog.

Az 50W, mint hangszóróteljesítményből max. annyi adódk, hogy ki lehetne számítani mennyi is lenne maximum a rájutó feszültség, de az a hangerőtől is függ, azaz lehet 0W-50W..

Most akkor nem is tudom érdemes-e a fejtegetést folytatnom

2017. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szirty ***** válasza:

A 12V-os LED szalagban alapból van előtét ellenállás. Ha jobban megnézed láthatod is őket. 3-4 LED sorba van kötve és van egy-egy ellenállás, ezek a csoportok vannak azután párhuzamos kapcsolásban.


Ha ezt bekötöd egy 50W-os erősítő kimenetére a hangszóróval párhuzamosan bizonyos hangerő fölött villogni fog.

A LED szalag kb 9V feszültségig nem világít, a LED-eken csak a nyitófeszültség fölött folyik áram, ahhoz hogy világítson áramnak kell rajta folynia. Ha az erősítőd teljes kivezérlésen sem ad 15-18V-nál nagyobb feszültséget, akkor a LED nincs veszélyben.


A hangzást azonban befolyásolni fogja (rosszabbul fog szólni) mert a LED-ek csak 9V fölött kezdik terhelni az erősítőt ráadásul azt is csak az egyik félperiódusban ami jel torzulását okozhatja.

No meg ha túl hosszú szalagot aggatsz rá túlterhelheted az erősítőt vele.


Az hogy AC a LED-nek nem probléma itt, hiszen dióda :)

2017. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak. A zöld 'like' jelek mentek :D
2017. dec. 25. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!