Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen mélyhangszórót vegyek?...

Milyen mélyhangszórót vegyek? Épített hangfalba?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy Sony F419R erősitőm elméletileg 2x80W teljesitménnyel,

Ehez már terveztem egy hangfalat ami kb 45Liter térfogatu

A magas hangszóró

SAL DTF 12 ( [link] )

Középsugárzó SAL SKN 16 ( [link] )

Illetve Mélyből van 2-db tipus

[link]

[link]

[link]

Kapnak egy 3 utas hangváltót is

A közép és magas sugárzók zártak, így a mély nem tolja ki őket, Szerintetek melyiket érdemes megvásárolnom hozzá? vanna adatok de én nemtudom hogy ott mitkell nézni...

Köszön előre is az épitő jellegü hozzászólásokat!

István



2017. dec. 29. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:

Esetleg ezekkel ahangszórókkal amik rendelkezésre állnak

[link]

Illetve

[link]

Szintén újak,

2017. dec. 29. 13:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb minőségű hangfalat kaphatsz használtan ebből a pénzből.

Sajnos ezek nagyon rossz minőségű hangszórók, ha még nem fizettél ki semmit akkor mindenképpen a használt hangalak között keresgélj, vagy ha az építés öröméért teszed, akkor gyűjts még és vegyél jobb hangszórókat. Nekem is volt Sal hangfalam, azzal bármit is csináltam nem szólt úgy mint egy alsó középkategóriás használt hangfal. :/

2017. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Használtakkal már egy párszor ráfáztam, meglettek erőltetve, illetve sérülései volt,

Épiteni szeretnék, és szeretek is, Ezért döntöttem az épités mellett, A hangváltók, és a közép hangszórók megvannak már

2017. dec. 29. 16:45
 4/6 Gábor t ***** válasza:
55%

Szia. Nagyon jól látod a dolgokat és jól állsz hozzá.

Domsugárzót csak akkor tegyél bele, ha nem akarod nagyon küldeni, (érzékeny jószág).

A 16 centis közép egy kicsit nagynak tűnik(nekemi akorák itthon) de leked rajta.

A somogyi hangszorók nem szolnak rosszúl, és még strapabíróak is de decibelben kicsit kevés.

Most is van somogyim középnek, mélynek monacor és hercz

Ami mellettük szól a 93decibel , a somogy 86.

És nem tudom ujjat mondok-e , de minden teljesítmény duplázással 3 decibelt nyersz. Ha a hifi a célod, jó az össze állítás, ha a hangerő , akkor 30cm mély 16 cm közép, és a piezzó. És a 100literes hangfal is jobb lenne, kinézetre is.

2017. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közben a hangfalat megépitettem, 40L térfogatu, és ehez kellene kiszámolni meliyk mély jó hozzá, Végülis 13cm Közepet kap, hermetikusan elválasztva a doboztól, a magas az amugyis olyan,

[link]

Natur fenyőből készült, még a kinézete kérdéses,

[link]

Még van mit csiszolni rajta,

[link]

2017. dec. 30. 18:36
 6/6 Gábor t ***** válasza:

Szia, az srp és sbx közül választanék a helyedben.

Nagyon szép ládát csinálsz, gratula.

2017. dec. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!