Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért lett lassabb a gépem...

Miért lett lassabb a gépem egy I3-7100 tól?

Figyelt kérdés

Az eddigi gépem:

Asus M2N68 AM-SE2

6gb ddr2 ram

Amd Athlon II X2 215 2.71ghz 2 magos

kb 600W os táp

Nvidia Geforce GT430 DDR3 2gb 128bit

Tárhely: 1db 320gb WD hdd + 1db 1.0TB WD hdd


és ez a gép sokkal gyorsabb volt mint a mostani konfiggal Win 10 x64 Pro-val igaz h nagyon sok játékot amit elvitt néha beszaggatott a mostani cpu val meg abszolut nem szaggat semmi


Az új gépem:

Asus PRIME B250M-A

1x4gb DDR4 2400MHZ Crucial ram (csak 2133MHZel indul el a gép hiba nélkül, az uefiben igy állitottam be mert eddig auton volt a ram kezelés )

Intel Core I3-7100 3.90Ghz 2 magos

ugyanaz a táp

Intel HD 630 integrált videókártyával használom

Tárhely ugyanaz.


Mikor beszereltem ezt az új konfigot a gépembe sokáig bootolt (ez normális beállitja az új eszközöket) mindent beállitottam és minden nagyon jól működik kivéve a ramot mivel az a 4gb igy is kevés (mivel a DDR4 ram ára megduplázódott, vehettem volna egy kingston ddr4 8bg ramot)

ehelyett egy (szerintem) minőségtelen ramot tudtam venni csak CRUCIAL nevű ramot és a baj az h a 4gb-ból is csak 3.44gb ot használ (próbáltam az MSCONFIG-ot de hiába mert ugy még kevesebb lesz)

tehát ez a kisebbik probléma a másik az hogy az I3 néha nagyon gyors (igy is kéne működnie) néha pedig 3x lassabb mint az eddigi Amd Athlon II X2 215 2.71 ghz es procim. Gondolkoztam azon h újra telepitem a windowst, minden alaplaphoz való drivert már feltelepitettem és még igy is lassu mit tehetnék még???



2018. jan. 1. 13:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

"kb 600W os táp"


Ez lesz az egyik probléma. Lehet hogy az egy jó pár éves noname táp lehet. Szerezz be mondjuk egy corsair cx400/430-at vagy egy be qiuet-et. Ezek nem drágák de jó minőségűek.


Beépített videókártyát azaz IGP-t meg nem érdemes használni, lehet az is sokat lassít a gépen, és a ramodból is levesz. Szóval ha van otthon valami GPU-d, akkor inkább azt tedd be. Ha nincsen, akkor a következő beruházás egy videókátya és táp kombó lesz, illetve szükség szerint ram.

2018. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

#1 hülye vagy, legalább olvass néha!

Táptól nem lassul a gép



Egyszerűen sikerült olyan konfigot összeraknod, ami TÉNYLEG lassabb.

Komoly tervezés előzte meg gondolom.

2018. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

#2 Te meg mentálisan retardált. Ha nem kap elegendő és megfelő tápellátást, akkor mégis hogy a f@aszomba ne lassulna már le?

Szerintem görgess tovább hobbista.

2018. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

igen a tápom noname mert nem tudom milyen fajta.

meg szerintem mindegy h milyen videókártya van benne ha a hd630 erősebb mint az a gt 430 akkor szerintem inkább gyorsitani bir ráadásul integrált szóval nem bir sokat fogyasztani.

az mennyit számit h eddig 6gb most meg 4gb ramom van??

Lehet csak azzal a rammal van a baj.

Kb 2óra csgozás után ugy lelassul a gép mintha egy 1 magos 1ghz es intel pentium cpum és 1gb ramom lenne egy 3200rpm es harddiszkel,legalább 6mp kell várnom h behozza start menüt.

És az mitől van h miután bevan zárva a csgo 50%/60% on megy hdd 5percig kb és ettől iszonyatosan lelassul minden.

2018. jan. 1. 14:18
 5/17 anonim ***** válasza:
Milyenek a hőfokok? Vannak ventik amik elegek a gép lehűtéséhez?
2018. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Játék után : [link] remélem jól töltöttem fel!


Nem szokott melegedni tulságosan csak az alap venti van cpu (original) máshoz nincs :D

Ráadásul a gépem az ágyam és az iróasztalom között van alig lehet onnan kivenni tehát igy mégjobban melegszik de levan szedve az egyik oldala!

Userbecnhmarkal teszteltem le a cput és az elvártak felett teljesitett 66% az elvárt de az enyém 70.7%ot teljesitett és csak azt irta h egy SSD kell a gépbe.

2018. jan. 1. 15:10
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja még valamit elfelejtettem mondani h a suliba kb 20 új számítogép van pont ugyanilyen I3-7100al és 120gbos SSDvel és sokkal gyorsabb legalábbis nem lassul le néha mint az enyém.
2018. jan. 1. 15:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyszerű a megoldás: vegyél egy ssd-t a gépbe és az tuti felgyorsítja :)
2018. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Gondolkoztam azon h újra telepitem a windowst"


Végül aztán újra lett telepítve? Mert ha nem akkor erősen ajánlott. Sokszor el sem szokott indulni ha másik alaplapnál lett feltelepítve.

2018. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen SSD-t kell vennem akkor biztos gyors lesz.

Amugy még nincs ujratelepitve mert rendesen bekapcsolt meg megy is majd ha lesz ssdm akkor ujra telepitem.

Másik alaplapnál akkor nem szokott bekapcsolni a windows ha windows 8 nál régebbi a windows pl win 7 egyszerüen felakad a win 8/8.1/10 viszont kiirja h eszközök keresése majd pedig beállitja őket és bekapcsol mintha semmi se változott volna.

2018. jan. 2. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!