Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az erősítőmben tönkrement az...

Az erősítőmben tönkrement az egyik potenciométer ami a magas frekvenciaszámű hangokat állítja. Ha kicserélem akkor megjavul?

Figyelt kérdés
Most 2 csatornás 20kohm os van benne, viszont ilyet sehol nem lehet kapni. Ha kicserélem 50kohmosra akkor milyen rossz hatása lesz? Halkabb nem lesz mert nem úgy van bekötve. Az egyik lába a földre a másik pedig a jelre van kötve. A harmadik, középső lábon jön le a ,,bemenő jel". Ha állítom a potenciométert akkor annak arányával fog változni az erősítendő jel is. Az a kérdés, hogy az erősítő elektronikáját nem bántja-e, hogy 20kohm helyett 50kohmal van összekötve a jel és a gnd?

2018. jan. 8. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
a potival párhuzamosan forrassz be 1 47kilós ellenállást is, igy az eredő ellenállás 20kiló (körül:)) marad.
2018. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1: minimum 2 boltot is tudok, ahol azonnal kapsz 20K-s pottit. Igaz, elektronika boltok, nemtudom, Te hol nézted.

2: Hogy ment tönkre? Igaz, rendes erősítőben egyáltalán nincs ilyesmi.

3: Pont fordítva van, mint gondolod

4: tönkre nem fog menni, csak épp nem úgy fog szabályozni, ahogy gondolod. #1 "megoldása" is erősen sántít.

2018. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de akkor csak a fele teljesítmény fog átmenni a potméteren. Tehát ha maximumra is állitom akkor is csak 50% marad az erősítendő jel.:(
2018. jan. 8. 16:42
 4/9 A kérdező kommentje:
2003 as sal wrc gyártású autós erősítő. 2x125w+1x200w így vettem ősszel, használtan. Ebayen, elektronika boltban sőt még a TME-n is néztem és nemtaláltam. Nemtudom hogy a bizonyos boltokban honnan lenne;).
2018. jan. 8. 16:46
 5/9 Zzzoli ***** válasza:
A karakterisztikája lesz rossz a söntölős megoldással. Lesz egy szakasz ahol nem fogsz észre venni változást, aztán meg nagyot fog emelni, vagy vágni kis szögelfordulás után.
2018. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó három kérdésedre kedves 2. Nemtudok válaszolni mert valószinű nem láttál még előerősítő bemenetét. Vagy a fordított fordítottján is működne?🤔 megoldás eddig nincs mert még nem kaptam olyan választ aki már járt hasonló cipőben. Az #1 ugyesen gondolkodott.👍
2018. jan. 8. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztosan van 20K is. Jó párhuzamosan az ellenállás, de akkor ha tekergeted a potit, akkor mindig eredőben lesz, az meg mindig kisebb, mint a legkisebb ellenállás érték,de próbáld meg.
2018. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ha 2db párhuzamos ellenállás van akkornem csak a fele teljesítmény megy egyikre-másikra? Ezért ha az egyiknek amelyik a potenciométer jel felőli pólusát mérjük akkor is csak 50% nem? És akkor 0-50% ig tudo ma hangerőt allítani csak
2018. jan. 8. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a fele lesz-e, de kevesebb az biztos.
2018. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!