"Autó"hifi beszerelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném leszögezni hogy tanuló vagyok és a vegyél egy normális rendszert válaszokból nem kérek,ige tudom hogy ez lenne a legtutibb megoldás de nem engedhetem meg magamnak.A helyzet az hogy igen olcsón hozzájutottam egy régebbi szoba hifi rendszerhez, Ami áll egy 380W erősítőből 2db 60W hangfalból és egy 200W mélynyomóból.Ez az egész egy szett tehát nem az van hogy mindenféle random dolgokat akarok összedobálni.Arra gondoltam hogy beszerelném az autóba az elhelyezéssel beépítéssel nem lenne gond meg tudom oldani. A problémám az lenne hogy nem vagyok tisztában azzal hogy az erősítőt hogyan lássam el árammal, az autó 12V akkumulátora képes lenne ezt rendesen működtetni(Félreértések elkerülése végett tennék bele biztosítékot,a megfelelő vastagságú kábelekkel csinálnám,zsugor csővel,az én célom sem az hogy 1 hétig jó legyen aztán leégjen az autó) ?

2018. jan. 11. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Pl. 12/220as inverterrel előállíthatsz 220voltot a kocsiban, aztán mehet a tuctuc. Megfelelő teljesítményűt vegyél!
2018. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld :D és ez a 12/220 inverter úgy működik hogy rádugom és kész,mehet is, vagy hagyni kell feltöltődni előtte vagy valami ilyesmi? bocsi ha a hülyeséget kérdezek de még sose láttam ilyet
2018. jan. 11. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 1200wattos, járó motornál hajtja a porszívót is. Neked is kell egy 800as, szerintem. Vastag, minél rövidebb kábellel az akksira csatlakozol, az átalakítóból meg normál 220as hosszabbítóval viheted tovább a delejt. Azonnal működik. Legtöbb átalakító akkuvédő funkciót is tud, lekapcsol, mielőtt leszívná az akksit. Uennek köszönhetően motorindításkor is megszakít majd egy pillanatra. Nagy kérdés, hogy a hifidnek jó-e a módosult szinusz hullám, vagy csak a szinuszos átalakító hajtja csak meg, ami drágább...
2018. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szinusz hullámos dolognak majd utána nézek,és ha ez folyamatosan megy ugye menet közben a generátor vissza tudja tölteni vagy ha egy hosszabb útra megyek azért érdemes lekapcsolni időközönként hogy vissza tudja tölteni a generátor az akksit?
2018. jan. 11. 18:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a generátorod teljesítményétől is függ, és attól is, hogy mennyit áramot fogyasztassz. Egy fesz.mérőt azért hegessz a műszerfalra!
2018. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld
2018. jan. 11. 18:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos több okból is pocsék lesz, egyrészt az erősítőben van egy trafó, namármost így 2-szer transzformálod át az áramot, ami sok veszteség, másrészt a szobai hifi nem autóba való, ezért nem fog szépen szólni. Ha mégis azt akarod belerakni, csak a mélynyomót rakd bele, a többi mehet a kocsi hangszóróiról.
2018. jan. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én inkább használt autós erősítővel építeném a rendszert össze, valószínűleg az inverteres megoldással is ugyanannyiba fogsz kijönni, csak több lesz a veszteséged, könnyebben kezd el fulladni a rendszered
2018. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!