Pauer Ricky kérdése:

Ohm nélküli hangfal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volna nekem egy Sony SS-L80-as szettem. Eljött az ideje, hogy kicsit felújítsam. Nos a kérdésem lényege dióhéjban:

Van a hangfalban 3 hangszóró

Egy csipogó, egy magas és egy mély-közép. A csipogó és a magas osztozik egy 1,5uF 50V-s kondival, ezzel nincs is gond. A mély-középre szeretnék rakni egy 47uF 100V-s kondit, mert a nagyon alacsony hertzeket nem igazán szereti. Viszont ha bekondizom azt is akkor ugye ha multival rámérek alap állapotban nem mérek rajta semmit. Ez esetleg okozhat valami gondot?



2018. jan. 26. 11:20
 1/3 Szirty ***** válasza:

A hangdoboz impedanciáját adják meg (Ohm) nem az ellenállását.


Standard multiméterrel nem tudsz impedanciát mérni, csak ellenállást.

Igaz Ohm mind a kettő, de mégsem ugyanaz :)


[link]

2018. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az impedancia nem más mint váltakozó ellenállás.


Egy hangszórónak a tekercsből adódóan van egy nyugalmi Ohm száma. Ezek általában a hangszóró feladatához köthető. 16 Ohm-osak a magasok, 8-6 Ohmosak a mély-közép hangszórók, 4-2 Ohmosak a mélyek valamint a basszus hangszórók. Engem mindössze az érdekel, hogy az alap impedancia szükséges e. Bár logikusan belegondolva nem, de azért inkább megkérdezem. A multim egyébként impedanciát is képes mérni nem csak sima ellenállást, így ezzel nincs gond. De mivel a hangszóró elé van kötve egy elektrolit kondi így alap esetben nem mérek semmit. Mivel az első dolog amivel találkozik a multi az a kondi. Jel alá helyezve már mérem a kellő 5,8 - 17 Ohm közötti tartományt, ezzel nincs gond. De bekapcsolt erősítőnél, jel nélkül nem mérhető semmi.

2018. jan. 26. 13:17
 3/3 Szirty ***** válasza:

"Az impedancia nem más mint váltakozó ellenállás."


Dehogy! Az impedancia váltakozó áramú ellenállás.

Még linkeltem is, nem nézted meg?


"Engem mindössze az érdekel, hogy az alap impedancia szükséges e"


Nem tudom mi az az "alap impedancia". Nem tudom mire gondoltál.


"A multim egyébként impedanciát is képes mérni"

"De mivel a hangszóró elé van kötve egy elektrolit kondi így alap esetben nem mérek semmit."


Ez máris egy ellentmondás. Nem idézem a többit, ne haragudj, de nagyon zavaros amit írsz.

2018. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!