Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért fagy le az alaplap a...

Miért fagy le az alaplap a biosban?

Figyelt kérdés

Van egy Asus Prime B250m-a alaplapom minden rendesen bevan kötve minden jol műkődik proci, ram , vga, hdd, stb.

A gép bekapcsol es hibátlanul működik.

Használtan vettem de csak kipróbálva volt mert akitől vettem az azt mondta h ő vesz jobbat és azért adja el.

Bebootol biosba (vagyis UEFIBE) elkezdek álligatni pár dolgot és néha lefagy az egér semmire se reagál és csak reset gombal oldható meg persze pont akkor fagy le mikor 5/6 dolgot beállitottam menteném el és lefagy.

Frissitettem a biosát 1001verzióra ha jól emlékszek a számára (legújabb) és még utána is lefagy meg előtte is.


Aki tud az segitsen!!!



2018. febr. 1. 20:05
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Vagy alaplaphiba, vagy proci hűtőhiba, vagy valamelyik hardware nem működik jól szerintem. Bosszantó, de alaplappal nem tudsz mit tenni, ha az a hibás. Proci körül kondik?

Hűtőpaszta nem száradt ki?

2018. febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem nem száradt ki a proci paszta mert 1 hónapja vettem a procit ujonnan és alapból volt rajta paszta. Meg nagyon kevés hőt termel szóval nem hinném h valami túlmelegedés hiba lenne. Szerintem csak az alaplap lehet a hibás de nem azért mert Asus hanem mert ezt lehet h hibásan gyárották le..

Vagy az még számithat valamit h a ház amibe bele raktam az alaplapot meg mindent az régi ház és lehet h a kábelek (pwr switch, pwr button meg a többi) lehet h egy ujabb háznál több is van és lehet ez azért fagy le de nem tudom....

2018. febr. 2. 18:58
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezek csak tippek voltak, én még nem találkoztam ilyennel, de neten találtam ilyen hibákat fórumokban, ott tanácsoltak ilyeneket.
2018. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Ilyennel még én se találkoztam pedig rengeteg gépet használtam már ez az első h lefagy bios/uefiben de mas problema nincs vele lehet valami hibas beallitas lehet h ha visszaallitom az alapbeallitasaira utana lehet nem fegy le.
2018. febr. 3. 11:17
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem inkább a Bios chip mehetett tönkre, vagy az alaplap.
2018. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát nem tudom nem hinném h van valami baja lehet hogy csak resetelni kéne a biost azzal h kiveszem a bios elemet az alaplaprol de lehet h szimplán csak bug.

Azt vettem észre h akkor fagy le mikor beállitom a 2 hddm közül h csak az egyikről bootoljon és utána lefagy többször próbáltam ezt és mindig lefagyott de most utoljára nem állitotam azt be és lehet h igy nem fagyna le csak még nem próbáltam.

2018. febr. 11. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!