Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha asmart TV csatlakozik az...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Ha asmart TV csatlakozik az internethez az mire jó? Lehet online filmet nézni?

Figyelt kérdés

2018. febr. 2. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanarra jó amire az internetet is használod. Ha böngészőt futtat akkor bármit elérhetsz, feltéve ha a benne lévő tartalmat képes a tévé értelmezni és megjeleníteni. Ha csak adott applikációkat támogat a tévé, akkor azokat az online szolgáltatásokat lehet használni (youtube, netflix például).
2018. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából erre a válaszra én is kíváncsi vagyok.

Nekünk Thomson Tv van, de az egyetlen kompatibilis böngészőben, amit találtam és rá is tudtam telepíteni, nem lehet lejátszani egyik filmet sem, mert nem támogatott lejátszó... Vagy a jó ég tudja mit ír ki. Amúgy böngészni ugyanúgy böngészik, mint pl. a telefon, csak ami nem youtube video azt nem tölti be vagy el sem indítja.

De ahogy olvasgattam ez is tv függő, mert mintha úgy láttam volna, hogy Samsung tvkre több ilyen alkalmazás telepíthető.

Előfizetője vagyok az hbo gonak is, laptopon, telefonon szoktam nézni a sorozatokat, de a tvre sem az alkalmazás nem telepíthető, sem böngészőn keresztül nem tudom elindítanj...

Szóval egyenlőre tök jó az internetes tv, csak haszna nincs.


Úgyhogy figyelem a kérdést, hátha mond valaki valami okosat.

2018. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A tévék még nincsenek az okostelefonok szintjén hogy bármit letölthetsz és futtathatsz. Bár elérik az internetes tartalmakat, rajtuk egy fix rendszer van amit a gyártó megcsinál és támogat valamilyen szinten.


Az okostelefon attól okos, hogy nincs fix kereket közé szorítva, mert azt töltesz rá amit akarsz ("nyitott" rendszerű), nem csak amit a szolgáltató vagy gyártó rátett. Az okostévé viszont csak attól okos hogy rálát az internetre, viszont a rendszere zárt (emiatt pedig korlátozott). Ahogy a többi okoskütyü (ami az IoT világában létezik) is le van szabályozva hogy csak azt a programot tudja futtatni amit rá gyártottak, és esetleg a neten kommunikálni tudjon veled, de többre nem képes. Tehát egy okoshűtő ami számon tartja az ételeket vagy egy okosmosogép ami sms-t küld ha végzett még nem lesz képes komplexebb dolgokra, nem fogsz rajtuk zenét hallgatni vagy filmet nézni (oké, most rákerestem és a Samsung már a 2018-as flagship modellekbe ezt is ígéri).

2018. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!