Melyik dront vegyem hobbi célra? Dji spark vs parrot bepob 2?

Figyelt kérdés
A dji modernebb (ujabb) de csak 15 percet repul ,bar fly more comboba kapok + akksikat. A bepob pedig dragabb de 27 percet is tud menni. Annak nem tudom mennyire stabil a jele repules alatt es az elokep is. De csak hobbicelra sporthoz sajat fotok es videok.

#Spark #drón #bepob
2018. febr. 4. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A parrotokkal az is probléma hogy szerkezetileg gyengébbek, én olyat hallottam hogy hamar törnek össze egy-egy durvább földet érésben.

Egyébként remélem felelősséggel fogod használni nem úgy mint pár napja egy kérdező aki pesten a belvárosban a forgalmat akarta videózni aztán elszállt a gépe...

2018. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

A parrot sem igazán gyenge, néhány nagyobb esés után tanúsíthatom hogy bírja a kiképzést. Másik előnye hogy a gyártó oldalán minden alkatrész van hozzá és szerszámkészlet is amivel javítható. Repülési ideje azonban meg sem közelíti a 27 percet. Ha kíméled akkor mondjuk 20-22 kihozható belőle, talán ha nagyon kíméled és megfelelő a hőmérséklet az akku számára akkor max 25. De akkor már tényleg jóformán csak áll egy helyben.

A DJI viszont sokkal jobb videókat készít, mivel van rajta egy 2 tengelyes stabilizátor, míg a parrot kizárólag digitális stabilizálást használ, ami nem rossz, de a kép közel sem tökéletes, bár hobbi célra egyébként elég. Ezen kívül nem tökéletes fényviszonyok között elég zajos a kép, általában át kell küldeni egy zajmentesítésen hogy szép felvétel szülessen, ha nem teljesen napos időben videózol.

Én inkább a sparkot mondanám, és bár azzal nincsenek tapasztalataim, hallottam hogy vannak hibái, de meg így is modernebb szerkezet mint a bebop. És a DJI app és kontroller is kényelmesebb, ami szinten nem utolsó szempont. Bár a parrot meg kétségtelenül mozgékonyabb. Nem tudom hogy típushiba e, de nekem van egy olyan problémám is a parrottal hogy az egyik motor rezonanciája lényegesen nagyobb a kelleténél. Ha típushiba akkor elég gáz.. de cserés lesz a motor..

2018. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagyjából mindent leírt. A DJI-ről annyit még, hogy nehezebb otthon javítani, mint a Parrotot. De csak úgy magától nem is jellemző, hogy elromlik. Több a szenzora, szóval biztonságosabb vele a repülés. Az RTH magasságot minden repülés előtt ellenőrizd, hogy biztonságos-e abban a környezetben, ahol repülni szeretnél. Én erre nem figyeltem oda, ezért is törtem össze a Sparkom.


És hogy melyik agilisabb, hat, nem tudom. Sport módban a Sparkk igencsak vidáman gyorsul fel 50-re. A Beboppal nincs tapasztalatom.


Én a helyedben a Sparkot venném, de ha nem sürgős, akkor várj még vele. Ha jön a Mavic 2, az valószinűleg hatással lesz a Spark árára is. És még annyit, hogy a Sparkot csak Fly More Comboban érdemes venni a táv es + akku miatt. Persze használható csak telefonnal is, de nálam így a hatótáv igencsak korláttozott.

2018. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!