Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Segítség, nem kapcsol be a...

Segítség, nem kapcsol be a TV-m! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy kb 4-5 éves Technika LCD TV-ről van szó. Az van, hogy amikor a távirányítóval bekapcsolom, akkor szokás szerint a piros LED kékre vált és pár másodperc múlva jön a kép és a hang. Ma kezdődött a probléma, mikor a LEd kékre vált kb. 10 másodpercig kék, de se kép, se hang és utána pirosra vált. Mindent megpróbáltam: a távirányítóban cseréltem elemet, kihúztam az elosztóból, kiporoltam a csatlakozókat. Semmi se vált be.A készülék mindennap órákig ment, de semmi gond nem volt, ma kezdődött minden. Minden éjszaka lefekvés előtt kikapcsolom az elosztót. Kérlek segítsetek! Minden választ előre is köszönök!

2018. febr. 9. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
csak tipp: szedd le a burkolatot és próbáld megkeresni (hálózatból kihúzott készüléknél) belül a Wickmann betétnek nevezett kis üvegcsöves biztosítékot, mert gyakran csak az olvad ki.
2018. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Technika kinai tv. No comment.
2018. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Ha a biztosíték olvadt volna ki, akkor semmilyen LED nem világítana :) Mert az ilyen jellemzően a primer kör legelején van és az egész készüléket egyszerre áramtalanítja.


Inkább valami kondi kiszáradásra gyanakodnék.

El kell vinni szervizbe.

2018. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Azt még elfelejtettem írni, hogy amikor próbálgattam, a TV meleg volt és furcsa szaga volt a közelében.
2018. febr. 9. 19:11
 5/5 Gugu Gabor ***** válasza:
Ez szerintem szerviz lessz vagy egy uj tv attól függ hogy melyik az olcsóbb
2018. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!