Miért nem csatlakozik a hangprojektor külső merevlemezről játszott filmnél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy JBL SB450 hangprojektorom és egy Philips Series 6500 tv-m. Optikai kábellel van összekötve és tökéletesen működik viszont mikor külső merevlemezről nézek filmet nem mindegyiknél szól a hangprojektor. Mi lehet a gond?

2018. febr. 12. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tv beépített médialejátszója kezeli a külső merevlemezt?
2018. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, viszont láttam a beállításokban USB menüpontnál hogy tudom merevlemezként használni az adott usb-t csak tartottam tőle, hogy leformázza.
2018. febr. 12. 20:50
 3/12 A kérdező kommentje:
Félreértelmeztem közben a kérdésed... A beépített lejátszóról indítom a filmet. Van amelyiknél szól a projektor van amelyiknél nem.. Nem tudom mi lehet az oka
2018. febr. 12. 20:53
 4/12 anonim ***** válasza:
A tv hangszórón van hang?
2018. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen formátumú hangot játszik le és milyet nem?
2018. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tv hangszórón működik és mindegyik fájl mkv.
2018. febr. 13. 04:54
 7/12 anonim ***** válasza:

A hang formátuma érdekelt volna, ahogyan azt írtam is. Mindegy.

Valószínű, hogy az optikai kábel a szűk keresztmetszet. AC3-nál nagyobb felbontású hang már nem megy át rajta. Ha lehet, állítsd át a tévét úgy, hogy az optikai kimenetre lekevert, sztereó hangot adjon ki. Ha ezt nem lehet, kösd össze őket sima kábellel.

2018. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy JBL Boost TV hangprojektorom van ami optikai kábellel van összekötve a tv-n keresztül annyi,hogy külső médialejátszót használok,de sosem volt gond a hanggal a DTS-től a TrueHD hangon át mindent vitt.
2018. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát, én így tudom, gyakorlatban még nem használtam.


"Az S/PDIF sávszélessége két PCM audiocsatorna átvitelére alkalmas, ennél több csatorna igénye esetén valamilyen tömörítési eljárásra (pl. Dolby Digital vagy DTS) van szükség......... DTS HD és a Dolby TrueHD sávszélesség igénye meghaladja az S/PDIF rendelkezésre álló sávszélességét, így ezek átvitele eredeti formában csak HDMI-n keresztül lehetséges"

A DTS még eszerint átmegy, erre rosszul emlékeztem.


[link]

2018. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ergo csak olyan filmet töltsek le ami DTS vagy Dolby Digital hangot tartalmaz..?
2018. febr. 13. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!