Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudnam megoldani, hogy...

Hogy tudnam megoldani, hogy tv n menjen a szamitogep hangja?

Figyelt kérdés

Lg 27mt77d-pz tvrol van szo.

Jelenleg Vga kabellel van osszekotve a gep es a tv(ami monitor is egyben)

A baj az ,hogy igy a tv taviranyitojaval nemtudom szabalyozni a szamitogepen lejatszott tartalmak/jatekok hangjat.

Mi kene ahhoz hogy mukodjon?

A Tv irja h RGB kabel...de az kepet is ad? Ha azt veszek akkor nem kell a Vga?

Mert ha az is kell akkor bajban vagyok ,mert a tv hez van kotve egy Xbox konzol ami AV kebellel van a tvre kotve...

Viszont az Xboxhoz van VGA vegu kabelem is ,szoval ha a TV megoldasahoz eleg lenne az RGB akkor ugy is megtudnam oldani.

Roviden leirva .

-TV jelenleg VGA-val van a gephez kotve.

-Xbox jelenleg AV kabellel van a tv-hez kotve de van hozza VGA is .

Az xbox hangjaval nincs baj,azzal nemkell foglalkozni ,csak a szamitogep-Tv dolgot kell megoldani.

Szoval a konkret kerdes az,hogy a VGA melle kene egy RGB kabelt is bedugni,vagy hogyha van RGB akkor eleg az,es a kihuzhatom a VGA-t?

Lehet h kicsit bonyolultnak tunhet ,annak aki nincs kepben a kabelek tipusaival,de aki ert hozza annak megoldhato :D

Elore is koszi a valaszokat



2018. febr. 16. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
RGB kábelen nem megy át hang. HDMI-n kellene, vagy sztereó kábelen átvinni a hangot a tévére.
2018. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Amikor a szamitogep kepe van elottem es a taviranyitot hasznalom kiirja hogy "RGB - Csatlakoztassa az audi kabelt"

Most akkor megiscsak Rgb kell ,nem?

2018. febr. 16. 23:15
 3/16 anonim ***** válasza:

Egy katyvasz a leírásod.

Egyáltalán mit nevezel AV kábelnek és mit RGB kábelnek?


Amúgy a legegyszerűbb és legjobb megoldás a HDMI lenne. Mivel az digitális csatlakozó, nem analóg, mint amikkel eddig szenvedtél. Emellett a HDMI a hangot is átviszi a VGA nem.


Mivel két HDMI port van a tévén, minden további nélkül csatlakoztathatod a pc-t és az xboxot is és így a TV-n kiválasztod a megfelelő forrást és a távirányítóval szabályozhatod a hangerőt is.

2018. febr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy igy hdmi vel megoldhato,viszont leirtam,hogy mi a helyzet es maximum egy Rgb re koltenek.

Azt hivom Av-nak ami AV (leirtam,hogy xboxhoz)

Azt hivom Rgb nek ami rgb (leirtam,hogy tv irja szoval olyan Rgb...:D)

2018. febr. 17. 00:27
 5/16 anonim ***** válasza:

Aha, szóval egy 1500 forintos hdmi kábel padlóhoz vágna, értem.

A hangot pl. jack-RCA kábellel tudod átvinni, de van egy rossz hírem: sajnos egy ilyen kábel is minimum egy ezres.

2018. febr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem nagyvarosban lakom,ugyhogy nem tudok muszaki boltokba futkosni,zoldsegesnel pedig nem hiszem ,hogy van Hdmi.

Egy normalis minosegu Hdmi kabel 2000ftnal kezdodik ,mig egy RGB 1000ft.

Egyebkent RGB kabelert nem kene messzire mennem,mert hetvegen tudnek venni ismerostol.

Azert is irtam le,hogy mivan.

Ezt csak az utolso,bunko hangvetelu kommentre irom.

2018. febr. 17. 00:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Oké, csak az RGB mellé még vehetsz majd a hangnak is egy kábelt. Tehát ugyanott vagy, csak ráadásul még szarabb lesz a minősége is.


Nem kell műszaki boltokba futkosni, ezer webshop van a neten.


De tőlem azt csinálsz amit akarsz, szenvedj az rgb-vel, ha ez jó neked.

Na, szevasz.

2018. febr. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Eddig azthittem en vagyok eltevedve,,de nem.

Most nezegettem,es latom,hogy van RGB ami audio/video,azaz hangot es kepet is ad.

2018. febr. 17. 01:16
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

"latom,hogy van RGB ami audio/video,azaz hangot es kepet is ad"


Van? Tényleg? Te kevered az RGB kábelt a sima jobb-bal plusz video RCA kábellel. Gőzöd sincs a dologhoz, aztán még te hőbörögsz.

2018. febr. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

En keverem?

Akkor ez mi ?...


[link]

2018. febr. 17. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!