Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hanggenerátor, hangrögzítő,...

Fekete*Dávid kérdése:

Hanggenerátor, hangrögzítő, vagy milyen néven keressek egy ilyen elektronikát, ami a leírásban szerepel?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan elektronikát, amire vagy fel lehet venni szöveget vagy valami gépi hang (ez lenne a jobb), ha áramot adok neki (vagyis felkapcsolom a villanyt), akkor egy előre meghatározott szöveget elmond.

Konkrétan a fürdőben van egy hangszóró amin egyébként tudunk zenét hallgatni és arra szeretném kötni, hogyha belépek és felkapcsolom a villyant, akkor mondja, hogy: Szép napot, hogy aludtál, vagy valami ilyesmit.

Köszi



2018. febr. 23. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szerintem Arduino-val oldanám meg: https://www.youtube.com/watch?v=UodfePdNfg8
2018. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy felkapcsolásra aktiválódjon, azt meg valahogy érzékelni kell. Ha csak simán a lámpáról kapná az áramot az egész eszköz, akkor 3-4 másodperc is eltelhet felkapcsolás után mire lejátssza a hangot. De ha ez nem baj, akkor egyszerűbb a dolog, kell hozzá egy 12 Voltos vagy 5 Voltos adapter és kész.
2018. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, talaltam az eBay-en ezer félét. De gondolom ezt programozni kell, nem elég rámondani, vagy pl. Mp3-ban rátenni. Amúgy az idő nem számít, mármint hány másodperc után szólal meg.
2018. febr. 24. 00:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, programozni kell, de neten lehet találni kész kódokat. Szóval meg lehet úszni akár 1 perc gondolkodás nélkül is.
2018. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. febr. 24. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!