Pszicho88 kérdése:

Régi típusú Hifi milyen lejátszási módban kommunikál a számítógéppel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Összekötöttem a régi hifimet átalakító kábelekkel.

A rádió is pocséksan halkan szól rajt,a de nem találok a Tuner, Cass Deck, Phono/TV, Compact Disk -en kívül más opciát és egyikkel sem vitte a számítógépes zenéket.


Mi lehet a baj?

Úgy kötöttem be, hogy 2 rca kábel (fekete és piros) van a hifin és egy fekete jack megy a gépembe.



2018. febr. 26. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:

A "régi hifi" gyártója és típusa?

A számítógép melyik portját kötötted össze a "régi hifi" melyik portjával?

2018. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet hozzá kábelt kapni. RCA-Jack átalakító. mivel sztereórol beszélünk, 2 darab RCA-t kell a HI-FI-be dugni.

A jackot a "zöld csatiba" kell dugni

2018. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Philips Ft 9600 a típusa

A phono in részt kötöttem össze a számítógép zölb színű alaplap vagy hangkártya csatlakozóval.

2018. febr. 26. 17:41
 4/9 A kérdező kommentje:

Így van.

" Lehet hozzá kábelt kapni. RCA-Jack átalakító. mivel sztereórol beszélünk, 2 darab RCA-t kell a HI-FI-be dugni.

A jackot a "zöld csatiba" kell dugni

"


Ezeket meg is vettem és összekötöttem vele a Hifit és a gépet.

2018. febr. 26. 17:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Az Philips FA 9600 (az FT 9600 a tuner) phono bemenet a lemezjátszó kisjelű jelet vár (pár - 2,5 - 25 - mV), nem a hangkártya vonalszintű - 100 mV - kimenetét.

A tuner, compact disc, casette deck, esetleg a TV (ha jól értettem, hogy az egy külön bemenet) már vonalszintű ( [link] ).


Az FA960 esetében legalábbis így van:

[link]

2018. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia. Tuner, cass deck, compact disc, ezek mind vonalszintű bemenetek, tehát bármelyikkel rákötheted a számítógépre, működnie kell. Esetleg a számítógéped próbáltad más eszközzel, akár fülhallgatóval? Talán azzal van a baj. Bár itt egy régi kompakt hifi toronyról van szó, ami kb alsó-közép kategóriás lehetett a fénykorában így ránézésre, plusz ehhez hozzá adódik az idő vasfoga... szóval sokkal valószínűbb, hogy a hifitoronyban van a hiba. Az elektronikus alkatrészek idővel elöregednek, kiszáradnak, korrodálódnak, stb.

Esetleg még az jutott eszembe, hogy nézd át részletesebben a gombokat, hátha elkerülte a figyelmed valami gomb amivel kiválasztod, hogy külső eszközt szeretnél használni.

2018. febr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a hangkártyám szar?

Az asztali Hifi sem működik jól, sistereg sajnos.

Próbáltam már mindenhogy, de nem jó.

2018. febr. 26. 18:26
 8/9 A kérdező kommentje:

Van egy újabb Sony hifi, aminél van Aux csatlakozás, ami lehetővé teszi, hogy youtube és a winchesteren lévő zenéket játsszak le a gépre kötött hifivel, viszont ott meg szintén nagyon halk az adás. Max hangerőn alig hallom.


Honnan ismerem fel, ha a hangkártya hibás?

2018. febr. 26. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez még mindig lehet, hogy csak az átjátszókábel hibás, de mielőtt lecseréled, nézd át a számítógépeden a hangkártya beállításait, lehet, hogy csak ott van lehalkítva a hang és elkerülte a figyelmed. Ha egyik sem, akkor valószínűleg a hangkártyád hibás.
2018. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!