Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van rossz VHS videomagnótok,...

Van rossz VHS videomagnótok, asztali DVD lejátszotok / felvevőtök, Hifiteken két kazettás DECK CD lejátszó bakelit lemezjátszó, elviszitek szervibe megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Néha jó használni a retro cuccokat.

Kíváncsi leszek hány retro rajongok írnak, akiknek kincs az ilyen cucc.



#cd #kazetta #szerviz #VHS #deck #LEMEZJÁTSZÓ
2018. febr. 27. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem keverném egy kategóriába pl a lemezjátszót a kazettával. Míg köztudott, hogy a vinyl még jelenleg is a csúcstartó a hangminőségben, addig a kazettáról ez nem mondható el. Régi és régi között is van különbség.

Ha jó hangzást akarok felteszek egy bakelitlemezt, ellenben, ha mondjuk filmet akarok nézni, azt nem szétnyúzott kazettáról fogom, hanem digitális adásból, internetről, vagy dvdről.

Ja és ha már itt tartunk a cd-t nem nevezném retrónak, hisz nem rég vált még csak széles körben elérhetővé az, ami "leválthatja"...

2018. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem olyan hifim van, 3 CD-s váltós két kazettás DECK, bakelit lemezjátszó egyben vannak, csak kellene vinnem szervizbe meg csináltatni a CD tálcát, két kazettás DECK-nél kellene cseréltetnem a görgőket, a lemezjátszót el indítom nyikorog egyet a lemezjátszó tányéra, de csak addig 1 mp ig amig nem kezd forogni, ritkán a lemez vége feléhez ér de még a zene még nem járt le a lemezjátszó meg áll, de lehet a hifi hátulján állítani hogy folyamatosan forogjon a tányért akkor végig játssza a zenét. 3x volt szervizben de akkor még jót állásos volt.

Ilyen hifim van: [link] Nézd meg a hifi hátulját.


DVD felvevőmnél az a baj hogy a tálca nem jön ki addig én nem ütök a tetejére. Egyszer volt szervizben, akkor is tálca miatt, de akkor már leéget és be sem kapcsolt, 6000 Ft volt a javítás.


Videomagnóm sokszor volt már szervizben 5x biztos, utolsó javítási ára 26 ezer Ft volt, de most néha az a baja nem veszi be a kazettát csak ki löki, vissza pörgetésnél nem mindig pörgeti vissza inkább ki kapcsol de ritkán csinálja ezeket a hibákat, LP felvételek ugrálnak de nem minden felvételnél, meg a számláló meg áll egy idő után de az se mindig.


Volt egy illető ha szeretem őket csináltassam meg. Még ezt majd át kell gondolnom még, pénz dönt.

2018. febr. 27. 18:33
 3/5 A kérdező kommentje:

Te mit tennél a helyembe?

Vagy mit tennétek?

2018. febr. 27. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, miért írtad le ezt a sokat mind...de ha a lényeget kiszűröm, úgy tűnik az a problémád, hogy sok mindened elromlott, és nem szívesen adsz ki pénzt szervizre..(?) Vagy ha nem ez, akkor nem igazán értem a kérdést...hogyhogy mit tennék?...hát amit akarok használni, azt megjavíttatom, ha megéri, ha nem, akkot meg veszek helyette másikat....de szerintem ez logikus...:D
2018. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ritkán retrozni jó szerintem. Szerinted is?


Majd ha úgy állok anyagilag akkor majd meg csináltatom, de ezért tudom őket használni még. Remélem kettő görgőért nem kérnek el 40 ezret, videomagnóm egy görgőért el kértek 26 ezret.

2018. febr. 27. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!