Milyen grafikus equalizert ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy jófajta hifi (vagy akár high end) rendszert összerakni. Olyasmi grafikus eqalizert szeretnék, ami egyben spektrum analizátor is. Régebben több ilyen különálló egységet is lehetett kapni a hi-fi rendszerekhez. Manapság is vannak ilyenek? Melyik márkák jók ebből? Az ár nem számít!

#grafikus #HiFi #hangtechnika #zenehallgatás #equalizer #High End #grafikus equalizer #spektrumanalizátor
2018. márc. 2. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha high end akkor miért nem csöves + eq? En speciel nem szeretem a spektrum analizátort, bazari az osszkep. Inkább azt a pénzt koltsd egy wolfsson dac-re. No offense, csak egy velemeny.
2018. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

A jófajta hifi vagy high-end pont az, amiben nincs bazári EQ, nincs loudness, mert nincs szükség rá.

2018. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Equalizert mindenképpen szeretnék, mert szeretem magamnak beállítani a hangzást.
2018. márc. 3. 07:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Én valami japánt választanék, de inkább az alap komponenseket (erősítő, hangfalak) válogasd úgy, hogy ne legyen szükség eq-ra, high end rendszerben nincs helye eq-nak. Legtöbb high end erősítőben még a basszust és magasat se tudod állítani, vagy legalábbis van benne direct input funkció, és ez nem véletlen, minél kevesebb elektronikán megy át a hang, annál tisztább és eredetibb lesz, és ez a high end lényege.
2018. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom még 100% biztosan, hogy hifi vagy high end lesz-e a dologból. Ha high end, akkor nem használnék EQ-t.

De tegyük fel, hogy egy minőségi hifi rendszert akarok, ahhoz milyen típusú EQ-t ajánlanátok?

2018. márc. 3. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint valamilyen pioneer-t választanék
2018. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hány sávosra gondoltál, illetve újan, vagy használtan szeretnél,

de Pio mellett talán még a Technics is játszik, pl

[link]

2018. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Használt is és újabb típus is érdekel.

2018. márc. 3. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!