Megnövelem a televízióm élettartamát ha áramtalanítom amikor pár napot nem használom vagy maradjon standby állapotban?

Figyelt kérdés
2018. márc. 3. 22:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az, hogy újra-újra áramot kap, jobban károsítja, mint a készenléti üzemmód.
2018. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Igen , mert bejátszik pár áram kimaradás zárlat esetleg villámcsapás és cső .
2018. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Ismertem olyat akinek elromlott a tévé és attól romlott el, hogy mindig áramtalanította, amikor nem használta.

Elektronikához értő elmondta neki, hogy milyen alkatrész fog kimenni, ha mindig teljesen áramtalanítja, tényleg ez be is következett.

2018. márc. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Nekem a tv-m csak akkor kap áramot, ha használom. És vigan működik már vagy 7 éve. :d
2018. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja.
2018. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy.

Ha villámlik, akkor kihúzhatod, de egyébként felesleges.

2018. márc. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3. Én ismertem olyat, aki rendszeresen vizet ivott és meghalt. Nyilván attól.
2018. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez is már többször felmerült és mindig megoszlanak a vélemények. Szerintem nyáron ajánlatos kihúzni, hiszen pillanatok alatt jöhet egy vihar villámlásokkal. Én nyáron kicsit mániákusan áramtalanítok mindent, amit lehet, a sok villámlás miatt.

Egyébként meg próbáld ésszerűen csinálni, tehát ha 1 napig nem használod ne áramtalanítsd, de ha kb tudod, hogy most 4 napig nem lesz használva, húzd ki.

Találd meg a középutat, ami a legnehezebb. Vigyázz rá, de mértékkel, a televízió van érted, és nem fordítva.

2018. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szirty ***** válasza:
100%

"Én ismertem olyat, aki rendszeresen vizet ivott és meghalt. Nyilván attól."


Halálos tények a vízről: :)

[link]


Amit nem használunk, azt kapcsoljuk ki (áramtalanítással).

Ha ésszerűen csinálja az ember (ahogy azt a többiek le is írták) nem okoz semmilyen problémát.

2018. márc. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A nagybátyám minden este áramtalanítsa a számítógépét, ha egy nap 2x ki kapcsolja akkor kétszer megcsinálja. Már 10 éve ezt csinálja a gépével.
2018. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!