Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sztereo erősítők jellemzésében...

Sztereo erősítők jellemzésében mit jelent valójában az "Európai Hang Tuning" minősítés? Sehogy nem tudom megfejteni. Lehet, hogy a meghallgatásos összehasonlítás vezetne célra? Szerintem erre igaziból nincs lehetőség.

Figyelt kérdés

#sztereoerősítők;európaihangtuning
2018. márc. 5. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az audio világban rengeteg olyan kifejezés van, amit csak akkor érthetsz meg, ha hallottad, megtapasztaltad a saját füleddel, hogy miről is van szó, bár körül lehet írni, de csak akkor érted meg, hogy például mit jelent az, hogy például egy hangfalnak meleg hangzása van, ha már hallottál olyan hangfalat, amire az jellemző. Előszöris tudnod kell, hogy a hifi világban főleg háromféle jellegzetes hangzásvilágot különböztetnek meg, mégpedig gyártási hely szerint, ezek Japán, Európa (főleg Nagy-britannia) és Amerika. Ezt nem részletezném, mert ezeket is csak olyan ''szakszavakkal'' tudnám leírni, amiket nem értenél, a lényeg, hogy az általad említett fogalom annyit tesz, hogy a japán erősítőket úgy ''tuningolják'', hangolják, hogy olyan hangja legyen, mint egy európában gyártott erősítőnek. Ja, még mielőtt bármiféle tévhitet keltenék benned, egyik hangzásvilág sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, pusztán ízlés kérdése, hogy a te fülednek, illetve zenei ízlésednek melyik a legmegfelelőbb.
2018. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem akarok telhetetlennek látszani, de ha megemlítenél néhány általad említett, nehezen érthető,a különböző hangzásvilágra jellemző fogalmat, talán utána tudnák nézni! Érdekelne! Előre is köszönöm!
2018. márc. 6. 07:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát például van a kínai hang tuning..

Ha megnézel valami gagyi kínai Pa,,szobai,vagy autós erősítőt,,akkor a kínaiak úgy tuningolnak,hogy átállítják a címkéző,vagy feliratozógépet mondjuk 2*50 valós wattról pl- 2*1000Watt ra..és máris meg van tuningolva,,és a sok kis muki meg megveszi,,hogy villogjon vele,hogy mekkora az erősítője,,azt mikor jön egy másik muki,,egy valós wattszámú erősítővel akkor meg a vagánykodós muki el van keseredve,hogy egy 2*75wattos erősítővel lenyomták az ő 2*1000watt-ját...

:-)

2018. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem! Most akkor például az Onkyo belépő szintű sztereo erősítő paramétereit vajon tekinthetem valósnak? (A-9010). Persze azt nem tudhatom, hogy szólna itthon. Extra igényeim nincsenek!
2018. márc. 6. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a hangját tesztelni csak úgy van értelme, ha otthon hallgatod meg a saját hangfalaiddal, saját lejátszó eszközeiddel, azokkal a kábelekkel amikkel használni fogod, abban a szobában ahol hallgatni fogod. Ha erre nincs lehetőség, akkor csak válassz egyet, amelynek tetszenek a paraméterei és onnantól sajnos csak bízhatsz benne, hogy a te rendszeredben jól fog szólni. Összerakni egy igazán jó hifit sok ''munka'', sok tudást, türelmet és tapasztalatszerzést igényel, mivel minden embernek más az ízlése, így magadnak kell kitapasztalnod, hogy mi az, ami a te igényeidet kiszolgálja. Ha tényleg zenefüggő vagy és nem csak háttérzajnak használod a zenét, mondhatni ráléptél az audiophilek útjára, készülj fel, hogy sokat fogsz erre költeni és nem biztos, sőt, nem valószínű, hogy rögtön az első rendszereddel meg leszel elégedve, sok erősítő és hangfal fog nálad megfordulni mire megtalálod, hogy milyen párosítás az, ami a te fülednek megfelel. Én kb 5 éve cserélgetem a dolgaimat és most tartok ott, hogy elégedett vagyok a rendszeremmel.

És végül itt egy jó kis írás, pár fogalmat megtanulhatsz belőle. [link]

2018. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a biztatást!
2018. márc. 7. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!