Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangszóró ellenállását hogyan...

Ricsi25:17 kérdése:

Hangszóró ellenállását hogyan kell megnövelni, ellenállással? Milyen teljesítményű ellenállást vegyek?

Figyelt kérdés

A kocsimban gyárilag 4 hangszóró van. Már közép hangerőnél el kezd torzítani. Ellenállást akarok berakni a hangszórók elé, azt oké, hogy veszek egy 2, 3, vagy négy ohm-os ellenállást, de a watt értéke mi legyen? Ezt külön ki kell számolni a hangszóró paramétereiből?


Ui.: más opció nem érdekel, a rádió gyári , beépített, egy külön kijelzőn jelenik meg a fűtés, autóbeállítás és a rádió is, különálló hangerőszabályzó gombban, cseréje nem lehetséges, vagy nagyon bonyolult, csúnya lenne mert a keretet el kellene távolítani és drága is. Próbáltam azt is, hogy másik hangszórókat kötöttem be ill, sorosan és párhuzamosan is kötöttem hozzá plusz hangszórókat. Úgy se lett jó, mert akkor meg a basszus esett le nagyon. Tehát már csak az ellenállásos módszer érdekel, azzal kikisérletezem, hogy melyik ellenállás az optimális. Kérem tényleg csak olyan írjon aki a kérdésre tud válaszolni.



2018. márc. 6. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Milyen teljesítményű ellenállást vegyek?"

Amilyen a hangszóró, vagy nagyobb. Nem kell számolnod, le lehet olvasni.

2018. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Üdv

Szivesen valaszolnek de nem igazan ertem a kerdest micsit tudnad pontositani ?

Hangszóró ellenállását hogyan kell megnövelni, ellenállással?  Ezt nem értem.... talán teljesítményét akartál irni az elso ell helyére?

2018. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tehát ha a hangszóró 55 wattos akkor veszek egy 55-ös ellenállást, mondjuk 2 ohmosat, és ha nagyobbat veszek, mondjuk 70 wattosat? akkor mi fog változni?


KÖSZÖNÖM A VÁLASZT!!

2018. márc. 6. 21:51
 4/14 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

Talán potenciométerrel lehetne megoldani?

2018. márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az nem jó.
2018. márc. 6. 21:55
 6/14 A kérdező kommentje:
jah igen, és azt se tudom, hogy az ellenállást hova illesszem? elég az egyik hangszóró kábelre? negatív vagy bozitív?
2018. márc. 6. 21:56
 7/14 anonim ***** válasza:
A soros kötésben az a jó, hogy sorba van akárhogy is kombinálod.
2018. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz nagyobb hangerőd, hogy ellenállást kötsz elé. Pont ugyanakkora hangerőnél fog torzítani, mint eddig, csak jobban fogja szívni az akkut a rádió, mert az ellenállásokon egy csomó teljesítmény elveszik.

Ha csak nem valami drága rádió, hanem sima egyszerű híd-végfok van minden csatornán, akkor 21 wattnál többet nem tud 4 ohmon, tök mindegy mennyi van ráírva a hangszóróra.

Keresni kéne a neten a rádióhoz valami szerviz-manuált, és előcsalogatni belőle a szerviz menüt.

Nekem a "nem autó" Suzuki gyári rádiójában is be lehetett úgy állítani (csökklenteni) a hangerőt, hogy csak a hangerőszabályzó legmagasabb 2-3 értékén kezdett torzítani.

2018. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem lesz nagyobb hangerő, nem is nagyobbat akarok, hanem csökkenteni a hangszóró teljesítményén, hogy ne torzítson... Ellenállással beválhat, csak nem tudom mi legyen a watt értéke (az ellenállással)... Ez volt ugye az eredeti kérdés
2018. márc. 7. 08:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy 65/55W autó reflektor izzót köss sorba próbaképpen, aztán majd tudsz hozzá viszonyítani, hogy merre indulj.

Azt be tudod kötni úgy, hogy a két pozitív ágát összefogod, így párhuzamos lesz benne a két szál.

2018. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!