Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Komponens AV kábellel szeretné...

Stefan91 kérdése:

Komponens AV kábellel szeretném összekötni a PS3-mam a TV-vel. Ugye ezen kábel maximum 1080i-re képes. Mégis 576p-ig enged, a 720p illetve az 1080i-t nem. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A Tv-m mivel HDMI port nélküli, de HD Ready TV 1080i-s projektoros Samsung tv így élvezhetőbbé szeretném tenni a játék adta örömöket..de az Istenért se akaródzik' működni a beállítás át állítása 1080i-re. Komponens AV kábelt használok hozzá (Zöld, Kék, Piros / Piros-Fehér), 576i-ről engedi 576p-re...de, ha feljebb akarnám állítani akkor kikadja a tv a kék hátteret, Összetevők nem elérhetőek.

Ebben kérném szíves segítségeteket mit tudnék tenni?!

Azt tudom, hogy a Komponens HD kábel az annyiban különbözik, hogy max 1080p nem pedig 1080i.

Tehát kábel hiba nem lehet...

Köszönöm előre is válaszaitok!



2018. márc. 12. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Az AV kábel ugye analóg.

A 1080i meg egy digitális paraméter.

Biztos, hogy össze akarod keverni a dolgokat?

2018. márc. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, szimplán a szándékom a segítség kérésen alapszik, mivelhogy e téren (is! akár) analfabéta vagyok! :)

Igen, tudom, hogy a szimpla (Sárga, Fehér, Piros) dugós kábel összekötő az AV kábel. Mely analóg..

De nem tudtam, hogy amit Komponens kábel címszó alatt rendeltem, mely (Zöld, Kék, Piros / Fehér-Piros) dugós..az egyenértékű lenne a fentebb említett AV kábellel. Abban a hitben voltam, hogy így nyerhető az 1080i akár ezzel a kábellel.

Tehát azt mondod, hogy ez leves? Mármint ez utóbbi kábel...és Komponens HD kábel kell? Vagy ezzel a Komponens kábellel is lehet 1080i akár?

2018. márc. 12. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, jó a kábeled. A Sony az analóg HD kimenetet letiltotta a szerzői jogok 'védelme' miatt 2009-ben. Azóta 576p felett csak a HDMI (természetesen HDCP védelemmel) működik.
2018. márc. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Nos akkor ez szopacs'. Azt hittem, hogy mivel ez egy első generációs ps3 fat konzol, így ez lehet a baj...vagy pedig maga a tv. :)

Esetleg érdemesnek látod valamivel még próbálkozzak? Mármint másik kábel? Valami? Vagy csak, és kizárólag ahogy írtad is..HDMI kábel lenne jó?! :)

2018. márc. 13. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!