Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tönkreteheti a laptopomat a...

Tönkreteheti a laptopomat a rossz töltő?

Figyelt kérdés

Van egy 20v 6.75 amperes 135w -os lenovo laptop toltom. A gond az vele, hogy a csatlakozojanal amelyik a laptopba megy megtort majd vegul el is szakadt. Viszont egy uj tolto 20+ ezer forint. Ennyit nem szivesen adok ki erte.


Több helyen olvastam hogy javítanak töltőket is. És ezt is könnyen megtudják javítani. Viszont néhány szerviz azt mondja, hogy ne is jussnon eszembe a jaívtása, mert ha rosszúl javítják akkor tönkre teheti a gépet is.


Hogyan tudná tönkre tenni? Nem lehet hogy túlfeszültség keletkezik mert, 20 voltot kap így ugy is.



2018. márc. 19. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A gepet szerintem nem.

Maximum az uzemideje csokken

2018. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy rossz töltő igen. De a tiedre csak egy töltő csatlakozót kell rakni, vagy maximum egy komlett kábelt és kész, attól miért lenne rossz.
2018. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt meglehet csinálni. Én már nem is egyet megcsináltam és tökéletes.
2018. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a csatlakozónál szakadt, az olcsón javítható!

[link]

2018. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Viszont néhány szerviz azt mondja, hogy ne is jussnon eszembe a jaívtása, mert ha rosszúl javítják akkor tönkre teheti a gépet is. "


A szerviznek nem érdeke pár százasért javítgatni.

[link]

2018. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben teszi tönkre a gépet, ha a szervízben olyan "okos", a szerelő, hogy a két kábelt felcseréli visszaforrasztásnál.... Ennyire csak nem ügyetlenek?


Univerzális töltőt is lehet hozzá kapni, már 9-10 ezer forinttól. Az több géphez is használható lesz, mivel a feszültsége és a csatlakozója is cserélhető.


/Linket csak azért nem adok, mert ahol laksz, az első számtech. boltban meg tudod majd venni...../


A töltőd kábelét könnyű javítani, érdemes azt az 1000 ft.-ot rákölteni. Lesz egy pót-töltőd, ha valami a másikkal történik.

2018. márc. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!